Insurtech Netrisk zdobywa przyczółek w krajach bałtyckich

Insurtech Netrisk zdobywa przyczółek w krajach bałtyckich
Fot. stock.adobe.com / ra2 studio
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Grupa Netrisk ogłosiła zakup 100 proc. udziałów w spółkach prowadzących Edrauda.lt. Edrauda została założona w 2009 roku, aby pomóc w szybkim, łatwym i tanim zakupie polisy online, a dziś ma prawie 150 tys. klientów i współpracuje z ubezpieczycielami jako broker.

Edrauda stanie się teraz – obok Netrisk.hu, Biztositas.hu, Klikpojisteni.cz, Porovnej24.cz i Netfinancie.sk – częścią Grupy Netrisk, rozszerzając tym samym jej działalność o czwarty kraj – Litwę (po Węgrzech, Czechach i Słowacji).

Grupa jest w własnością funduszy TA Associates (większościowy udziałowiec) oraz MCI EuroVentures (grupa MCI Capital, kierowana przez Tomasza Czechowicza).

Transakcja zapewnia nam niezbędne zasoby i wsparcie, aby wprowadzać innowacje i szybciej rozwijać się w zmieniającym się otoczeniu rynkowym

‒ Widzimy wielką szansę w dołączeniu do Grupy Netrisk – powiedziała Rima Kazlauskaitė, dyrektor zarządzająca i współzałożycielka Edraudy.

Czytaj także: Innowacje w ubezpieczeniach nabierają tempa

Połączenie graczy pośrednictwa i porównywarek ubezpieczeń online

– Będziemy teraz mogli zaoferować naszym klientom najwyższą jakość obsługi poprzez wykorzystanie międzynarodowego doświadczenia Netrisk. Ta transakcja zapewnia nam niezbędne zasoby i wsparcie, aby wprowadzać innowacje i szybciej rozwijać się w zmieniającym się otoczeniu rynkowym – dodał Dainius Alkinas, członek zarządu i współzałożyciel Edraudy.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego, co Edrauda osiągnęła na rynku litewskim dzięki innowacjom produktowym i skupieniu wokół siebie doskonałego zespołu

Dyrektor ds. rozwoju korporacyjnego Grupy Netrisk, Dávid Kárpáti powiedział, że:

‒ Naszą strategią jest połączenie wiodących graczy w zakresie pośrednictwa ubezpieczeniowego i porównywarek ubezpieczeń online w Europie Środkowo-Wschodniej. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego, co Edrauda osiągnęła na rynku litewskim dzięki innowacjom produktowym i skupieniu wokół siebie doskonałego zespołu.

Z niecierpliwością czekamy na podzielenie się doświadczeniem przez Edraudę, aby wspierać nasz dalszy organiczny wzrost w nadchodzących latach ‒ podkreślił.

Przed realizacją transakcji jednym z głównych udziałowców Edrauda.lt była prywatna spółka ME Investicija (w jej portfolio znajduje się Girteka Logistics, operator największej floty samochodów ciężarowych w Europie, a także deweloper nieruchomości komercyjnych SIRIN Development).

Czytaj także: E-ubezpieczenia: aplikacje chmurowe, ale też nowe myślenie o kliencie

Nowy dyrektor generalny Grupy Netrisk

Przejęcie zbiega się w czasie z zatrudnieniem nowego dyrektora generalnego Grupy Netrisk. Został nim Robert Sokołowski, który wcześniej pracował w Zurich Insurance, gdzie przez trzy lata pełnił funkcję globalnego szefa sprzedaży ubezpieczeń bezpośrednich i ma dwudziestoletnie doświadczenie zdobyte w różnych firmach branży ubezpieczeniowej.

László Sebestyén, przewodniczący Grupy Netrisk, powiedział o nowym CEO: ‒ Bardzo się cieszymy, że Robert dołącza do nas. Jest doświadczonym liderem na arenie międzynarodowej, który wprowadzi nas na wyższy poziom na ścieżce ciągłego rozwoju. Jego doświadczenie i profesjonalizm będą dla nasz bardzo przydatne.

Przed realizacją transakcji jednym z głównych udziałowców Edrauda.lt była prywatna spółka ME Investicija

‒ Przez ponad 25 lat Netrisk.hu stał się punktem odniesienia wśród internetowych porównywarek, a dzięki trafionym przejęciom takich graczy, jak Klikpojisteni, Porovnej24, Netfinancie czy teraz Edraudy ​​mamy świetną okazję do zbudowania marki regionalnego czempiona.

Cieszę się, że mogę dołączyć do grupy, którą tworzą bardzo utalentowani innowacyjni ludzie służący naszym klientom – powiedział Robert Sokołowski.

Czytaj także: Ubezpieczyciele i banki zwiększają tempo cyfryzacji

Źródło: Grupa Netrisk