Innowacje: 90 MŚP otrzyma 60 mln euro z Funduszy Norweskich

Innowacje: 90 MŚP otrzyma 60 mln euro z Funduszy Norweskich
Innowacje Fot. stock.adobe.com/NicoElNino
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W ramach konkursu w programie "Rozwój przedsiębiorczości i innowacje" 90 małych i średnich przedsiębiorstw otrzyma łącznie 60 mln euro dofinansowania na rozwój innowacyjnych rozwiązań, podało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Program jest finansowany ze środków Funduszy Norweskich.

Innowacje są jednym z motorów rozwoju gospodarczego. Tworzą nowe miejsca pracy, a innowacyjne produkty stają się doskonałym materiałem eksportowym.

„Duże zainteresowanie konkursem wśród przedsiębiorców świadczy o tym, że szukając szansy na rozwój działalności, nie boją się sięgać po wsparcie na innowacje” – powiedział wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda, cytowany w komunikacie.

Program „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje”

Program „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” zakłada wsparcie innowacyjnych rozwiązań w obszarach zielonych technologii, technologii poprawiających jakość życia, w tym osób starszych, oraz niebieskich technologii, czyli rozwoju firm z obszaru morza i wód śródlądowych, podkreślono.

Osobna pula środków na realizację projektów dla kobiet

Dodatkowo przewidziano osobną pulę środków na realizację projektów dla kobiet, tj. firm, których właścicielkami/współwłaścicielkami są kobiety lub biorą one udział w procesie decyzyjnym w przedsiębiorstwie.

Czytaj także: MŚP generują prawie połowę PKB, a dzięki innowacjom i sprawnej logistyce mogą zyskać jeszcze więcej >>>

Celem programu jest poprawa konkurencyjności polskich małych i średnich przedsiębiorstw poprzez wsparcie w opracowaniu i wdrażaniu innowacyjnych technologii, rozwiązań, procesów, produktów i usług. Konkurs ma też wzmocnić współpracę pomiędzy firmami z Polski i Norwegii, podsumowano.

Źródło: ISBnews