ING Investment Holding może przejąć Paymento Financial, ma zgodę KNF

ING Investment Holding może przejąć Paymento Financial, ma zgodę KNF
Fot. stock.adobe.com/Diego
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wyraziła zgodę na przejęcie kontroli nad Paymento Financial przez ING Investment Holding, podała Komisja.

„Komisja jednogłośnie stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanego bezpośredniego nabycia akcji Paymento Financial SA z siedzibą w Tychach przez ING Investment Holding  SA z siedzibą w Katowicach, w liczbie zapewniającej przekroczenie 50% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu i udziału w kapitale zakładowym spółki” – czytamy w komunikacie KNF.

Czytaj także: KNF obniżyła bufor systemowy dla ING Banku Śląskiego

Jak tłumaczy w swoim komunikacie ING Bank Śląski, celem tej transakcji jest wzmocnienie kompetencji i dalszy rozwój oferty płatności e-commerce w Banku.

„Przejęcie spółki technologicznej oznacza wzmacnianie kompetencji e-commerce w ING Banku Śląskim i wsparcie w dalszym rozwoju oferty w tym obszarze. ING jako pierwszy bank w Polsce w 2018 roku uruchomił bramkę płatności internetowych, z której obecnie korzysta ponad 4 000 sklepów. W trakcie pandemii bank wspierał i edukował firmy w przenoszeniu biznesów do świata online” – czytamy w komunikacie Banku.

„Po otrzymaniu decyzji od KNF strony przystąpią do finalizacji transakcji” – czytamy również.

Czytaj także: Opinie ekonomistów o decyzji ING o wstrzymaniu oferowania kredytów hipotecznych ze zmienną stopą procentową

Paymento to polski fintech dostarczający nowoczesne rozwiązania w obszarze płatności e-commerce. Spółka jest krajową instytucją płatniczą, a jej działalność podlega nadzorowi Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego.

Współpracuje z ING od 2017 roku m.in. w zakresie technologii rozwiązania imoje, czyli bramki płatności dla sklepów internetowych.

ING Bank Śląski jest notowany na GPW od 1994 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING. Aktywa razem banku wyniosły 201,65 mld zł na koniec 2021 r.

Źródło: ISBnews