ING Bank Hipoteczny ma zgodę KNF na rozpoczęcie działalności

ING Bank Hipoteczny ma zgodę KNF na rozpoczęcie działalności
Źródło: ING Bank Śląski
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie zezwoliła na rozpoczęcie działalności przez ING Bank Hipoteczny.

#KNF jednogłośnie zezwoliła na rozpoczęcie działalności przez #INGBankHipoteczny @INGBankSlaski

KNF wskazała, że zgodnie z art. 36 ust. 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe KNF wydaje zezwolenie na rozpoczęcie działalności po stwierdzeniu, że bank:
1) jest należycie przygotowany organizacyjnie do rozpoczęcia działalności,
2) zgromadził w całości kapitał założycielski,
3) dysponuje odpowiednimi warunkami do przechowywania środków pieniężnych i innych wartości, z uwzględnieniem zakresu i rodzaju prowadzonej działalności bankowej,
4) spełnia inne warunki określone w decyzji o wydaniu zezwolenia na utworzenie banku.

W połowie stycznia 2018 r. KNF wydała zezwolenie na utworzenie ING Banku Hipotecznego, zatwierdzając jednocześnie statut oraz skład pierwszego zarządu (Mirosław Boda – prezes, Jacek Frejlich – wiceprezes ds. finansów oraz Roman Telepko – wiceprezes ds. ryzyka). W decyzji ws. utworzenia banku Komisja nie nałożyła dodatkowych warunków.

Kapitał zakładowy ING Banku Hipotecznego będzie wynosić 50 mln zł

W końcu kwietnia 2017 r. ING BSK poinformował, że złożył do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wniosek o wydanie zezwolenia na utworzenie banku hipotecznego pod nazwą „ING Bank Hipoteczny S.A.” z siedzibą w Katowicach. Kapitał zakładowy ING Banku Hipotecznego będzie wynosić 50 mln zł i zostanie w całości objęty przez ING Bank Śląski.

ING Bank Śląski jest notowany na GPW od 1994 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING. Aktywa razem Grupy wyniosły 117,48 mld zł na koniec 2016 r.

Źródło: ISBnews