Indyjskie akcje na nowym maksimum

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.250x376Euro (EUR) konsoliduje blisko swojego miesięcznego minimum na poziomie 1.3744 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Wspólna waluta obecnie znajduje się pod presją, ponieważ  Mario Draghi rozważa dodanie środków stymulacyjnych w przyszłym miesiącu. Dzisiaj o godz. 11:00 poznamy indeks instytutu ZEW, który może wyznaczyć nowy kierunek tej pary walutowej.

Dolar amerykański (USD) wzrósł do poziomu 102.32 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Dolar zyskał na wartości, ponieważ poprawa gospodarki USA oznacza, że Fed może kontynuować ograniczenie, a stopy procentowe mogą wzrosnąć.

Akcje

Indian 50 (IND) wzrósł do nowego rekordowego poziomu 7177, ponieważ z sondaży wynika, że partia opozycyjna kierowana przez Narendra Modi może wygrać większość miejsc w parlamencie indyjskim.

Towary

Kukurydza (CRN) spadła ze swojego dziesięciomiesięcznego maksimum na poziomie 519 do poziomu 497. Amerykańscy rolnicy powiększają plantacje obawiając się, że cena tego towaru spadnie.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) odbiło się ze swojego minimum na poziomie 1279 do poziomu 1303 przed korektą do poziomu 1291 dolarów amerykańskich za uncję. Złoto przesuwa się między wzrostem a stratą, kiedy inwestorzy rozważają mocnego dolara wobec napiętej sytuacji na Ukrainie.

Inwestorzy w opcje powinni tworzyć strategię długiego stelaża (Long Straddle) na parze XAUUSD i korzystać z gwałtownych ruchów w każdym kierunku. Long Straddle tworzy się poprzez zakup opcji at-the-money Call oraz opcji at-the-money Put.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Director
Easy Forex Trading Ltd.