HUAWEI nawiązało współpracę z grupą pomorskich przedsiębiorstw w ramach inicjatywy Invest in Pomerania

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

131106.huawei.01.250x166HUAWEI, wiodący dostawca rozwiązań telekomunikacyjnych (ICT), podpisał deklarację o współpracy z inicjatywą Invest in Pomerania. Otworzyło to drogę do współpracy biznesowej pomiędzy HUAWEI a pomorskimi przedsiębiorstwami. Pierwszymi firmami, z którymi podpisano porozumienia są Zenit i Sprint. Deklaracja jest ważnym krokiem w upowszechnianiu technologii informacyjnych, edukacyjnych i wspieraniu współpracy gospodarczej.

 

struk.mieczyslaw.mwpomorsk.01.150x223– Bardzo cieszy mnie fakt, że nasz region i HUAWEI podpisały  deklarację o ścisłej współpracy. Otworzyło to dla firm z województwa pomorskiego nową drogę do wymiany doświadczeń, a także możliwość nawiązania współpracy biznesowej – mówi Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego. – Pomorscy przedsiębiorcy mają bardzo wiele do zaoferowania firmom z sektora ICT takim, jak HUAWEI, przez co stają się dla nich wartościowymi partnerami – dodaje.

Wierzę, że zapoczątkowana współpraca będzie owocna nie tylko dla HUAWEI i Invest in Pomerania, ale także przyczyni się do wzrostu atrakcyjności Pomorza, jako regionu Polski, który stawia na innowacje i w nich upatruje ścieżkę swojego dalszego rozwoju” – powiedział Dariusz Zmysłowski, Business Development Director w Huawei Polska.

Podpisanie deklaracji pomiędzy HUAWEI i Invest in Pomerania pozwoliło już dwóm pomorskim firmom na rozpoczęcie współpracy z HUAWEI. Umowa z firmą Zenit dotyczy współpracy w zakresie projektów opartych na technologii LTE Professional Trunking System. Rozwiązanie to gwarantuje najwyższej jakości połączenia głosowe i wideo, zarówno indywidualne, grupowe jak i rozgłoszeniowe oraz możliwość transmisji danych. Dodatkowo technologia „push to wideo” daje możliwość transmisji strumienia wideo w czasie rzeczywistym do wielu użytkowników jednocześnie.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Pomorskiego za udzielone wsparcie, dzięki któremu laboratorium badawczo-rozwojowe Zenit mogło rozpocząć współpracę z jednym z wiodących producentów sprzętu elektronicznego HUAWEI – mówi Paweł Karcz, prezes firmy Zenit.

W ramach porozumienia HUAWEI nawiązało również współpracę z firmą Sprint S.A., integratorem systemów teleinformatycznych.

kaminski.marek.sprint.01.150x200Nawiązanie współpracy z HUAWEI jest dla naszej firmy szansą na rozwinięcie oferty w zakresie telekomunikacji radiowej w oparciu o profesjonalne rozwiązania sprzętowe. Bazując na wiedzy i doświadczeniu obu firm będziemy dostarczać klientom najnowocześniejsze, konkurencyjne, zaawansowane usługi w technologii LTE – podsumowuje Marek Kamiński, wiceprezes firmy Sprint S.A.

HUAWEI chętnie angażuje się w projekty lokalne takie, jak Invest in Pomerania. Wsparcie regionalnego biznesu i upowszechnianie kompetencji w sektorze ICT to jeden z najważniejszych elementów strategii HUAWEI.

 

O Invest in Pomerania

Inicjatywa Invest in Pomerania została powołana w 2011 roku, w celu połączenia działań wszystkich najważniejszych podmiotów związanych z obsługą inwestorów zagranicznych w województwie pomorskim. Członkami inicjatywy są: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, miasta Gdańsk, Gdynia, Słupsk i Sopot, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna, InvestGDA oraz Agencja Rozwoju Pomorza S.A. (ARP SA), koordynator inicjatywy. Deklaracja o współpracy z Huawei została podpisana podczas misji gospodarczej, zorganizowanej w ramach projektu współfinansowanego ze środków unijnych przez ARP S.A.
131106.huawei.02.500x333131106.huawei.03.500x333

Źródło: HUAWEI