HSBC w Polsce we współpracy z KUKE wprowadzi nowe rozwiązania dla eksporterów

HSBC w Polsce we współpracy z KUKE wprowadzi nowe rozwiązania dla eksporterów
Źródło: HSBC
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
HSBC w Polsce podpisało z Korporacją Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) umowę o współpracy, dzięki której polskie firmy będą miały szersze możliwości rozwoju na rynkach zagranicznych, podał bank.

„Umowa między HSBC w Polsce a KUKE przewiduje oferowanie przez bank klientom nastawionym na eksport i zagraniczną ekspansję nowych rozwiązań finansowych wprowadzonych w tym roku przez ubezpieczyciela. HSBC od lat aktywnie wspiera nie tylko krajową, ale i eksportową działalność polskich przedsiębiorców, oferując instrumenty, dzięki którym możliwe jest m.in. finansowanie projektów inwestycyjnych generujących eksport i których celem są bezpośrednie inwestycje zagraniczne. Równolegle bank oferuje pomoc także zagranicznym nabywcom polskich dóbr inwestycyjnych” – czytamy w komunikacie.

Nowe oraz zmodyfikowane gwarancje i ubezpieczenia gwarantowane przez Skarb Państwa

KUKE zaproponowała szeroką paletę nowych oraz zmodyfikowanych gwarancji i ubezpieczeń gwarantowanych przez Skarb Państwa w ramach kompleksowego systemu wsparcia eksportu, które na mocy podpisanej właśnie umowy swoim klientom udostępni HSBC w Polsce. Należą do nich m.in.:

  • gwarancje zabezpieczające finansowanie inwestycji krajowych generujących eksport,
  • gwarancje spłaty finansowania obrotowego oraz spłaty należności wobec poszczególnych dostawców lub dla łańcuchów dostaw,
  • gwarancje kontraktowe i regwarancje,
  • ubezpieczenia kredytu nabywcy oraz gwarancje zabezpieczające finansowanie i refinansowanie zagranicznych nabywców polskich dóbr inwestycyjnych,
  • ubezpieczenia finansowania inwestycji zagranicznych dokonywanych przez polskich przedsiębiorców.

Czytaj także: KUKE i Santander Bank z ofertą wsparcia polskich eksporterów >>>

„HSBC w Polsce aktywnie wspiera swoich klientów w ich działaniach eksportowych i prowadzonej zagranicznej działalności biznesowej, oferując dedykowane produkty finansowe dopasowane do specyficznych, indywidualnych potrzeb klienta. Współpraca z KUKE i możliwość skorzystania przez HSBC w Polsce i jego klientów z rozszerzonej gamy zabezpieczeń w postaci produktów gwarancji i ubezpieczeń gwarantowanych przez Skarb Państwa stworzy większe możliwości oferowania kredytów inwestycyjnych, w tym na finansowanie akwizycji zagranicznych oraz struktur finansowania bieżącej działalności naszych klientów. Bardzo pozytywnie oceniamy działania KUKE, które naszym zdaniem wychodzą naprzeciw oczekiwaniom banków oraz klientów aktywnie operujących na rynkach międzynarodowych” – powiedział dyrektor generalny HSBC w Polsce Dariusz Kucharski, cytowany w materiale.

Czytaj także: Santander jako pierwszy bank w Polsce udostępni eksporterom nowe rozwiązania z oferty KUKE >>>

„Tworząc nowy system wsparcia eksportu, chcieliśmy pomóc firmom w zwiększeniu ich potencjału eksportowego, zachęceniu do zagranicznych akwizycji i jeszcze skuteczniejszym ubezpieczaniu transakcji sprzedaży, ale też dać finansującym ich bankom instrumenty, które pozwolą na większą skalę udostępniać limity kredytowe i jeszcze mocniej wspierać klientów w rozwoju. Z HSBC w Polsce współpracujemy od lat, głównie w zakresie gwarancji kontraktowych wystawianych dla klientów banku, dzięki którym skutecznie startują oni w zagranicznych przetargach. Teraz mamy nadzieję poszerzyć zakres wspólnych działań, przede wszystkim o gwarancje dla finansowania inwestycyjnego i obrotowego” – dodał prezes KUKE Janusz Władyczak.

KUKE ubezpiecza transakcje handlowe polskich przedsiębiorców. Jako jedyna firma w Polsce prowadzi także ubezpieczenia długoterminowych projektów eksportowych o charakterze inwestycyjnym oraz produkty z gwarancjami Skarbu Państwa. Należy do Grupy PFR.

Źródło: ISBnews