GUS: wskaźnik klimatu koniunktury w przetwórstwie przemysłowym wzrósł do -15,2 w sierpniu

GUS: wskaźnik klimatu koniunktury w przetwórstwie przemysłowym wzrósł do -15,2 w sierpniu
Fot. stock.adobe.com/art_mike
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W sierpniu 2022 r. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury gospodarczej w przetwórstwie przemysłowym (NSA) kształtuje się na poziomie -15,2, podał Główny Urząd Statystyczny.

„W sierpniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 15,2 – zbliżonym do notowanego w lipcu (minus 15,6)” – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: Coraz gorsze nastroje w gospodarce >>>

Budownictwo

W budownictwie w sierpniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 15,3 – zbliżonym do notowanego przed miesiącem (minus 15,2).

Handel hurtowy

W handlu hurtowym w sierpniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 7 – niższym niż w lipcu (minus 5,1).

Handel detaliczny

W handlu detalicznym w sierpniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 8,1 – podobnym jak przed miesiącem (minus 8,8).

Transport i gospodarka magazynowa

W transporcie i gospodarce magazynowej w sierpniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 6,3 – zbliżonym do sygnalizowanego w lipcu (minus 6,5).

Zakwaterowanie i gastronomia

W branży zakwaterowanie i gastronomia wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w sierpniu na poziomie minus 4,9 wobec plus 1,2 przed miesiącem. Podmioty prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania formułują mniej pesymistyczne oceny koniunktury (minus 4,8) niż jednostki gastronomiczne (minus 8,4).

Informacja i komunikacja

W branży informacja i komunikacja w sierpniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 11,8 – zbliżonym do sygnalizowanego w lipcu (plus 12,2).

Finanse i ubezpieczenia

W branży „finanse i ubezpieczenia” wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w sierpniu na poziomie plus 9,2 – niższym od notowanego przed miesiącem (plus 14,1).

Źródło: Główny Urząd Statystyczny / GUS, ISBnews