GUS: we wrześniu wskaźniki koniunktury na poziomie zbliżonym do sierpniowego

GUS: we wrześniu wskaźniki koniunktury na poziomie zbliżonym do sierpniowego
Fot. stock.adobe.com/iamchamp
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
We wrześniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w większości prezentowanych obszarów gospodarki kształtuje się na poziomie zbliżonym do notowanego w sierpniu - podał GUS.

Najlepiej i jednocześnie korzystnie koniunkturę oceniają jednostki z sekcji informacja i komunikacja oraz działalność finansowa i ubezpieczeniowa, natomiast najbardziej pesymistycznie – podmioty z sekcji zakwaterowanie i gastronomia.

PRZETWÓRSTWO PRZEMYSŁOWE

We wrześniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie minus 3,6 – niższym od notowanego w sierpniu (minus 0,9).

BUDOWNICTWO

We wrześniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie minus 7,9 – podobnie jak w sierpniu (minus 7,0).

HANDEL HURTOWY

We wrześniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie plus 5,3 – podobnie jak w sierpniu (plus 6,2).

Czytaj także: KE: wskaźnik koniunktury gospodarczej w Polsce w sierpniu w dół >>>

HANDEL DETALICZNY

We wrześniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie minus 1,0 – podobnie jak przed miesiącem (minus 0,6).

TRANSPORT I GOSPODARKA MAGAZYNOWA

We wrześniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie plus 4,2 – zbliżonym do notowanego w sierpniu (plus 5,3).

ZAKWATEROWANIE I GASTRONOMIA

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się we wrześniu na poziomie minus 10,9 wobec minus 6,7 przed miesiącem. Podmioty prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania formułują bardziej niekorzystne oceny koniunktury (minus 17,1) niż jednostki gastronomiczne (minus 8,0).

INFORMACJA I KOMUNIKACJA

We wrześniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie plus 16,0 – wyższym od notowanego przed miesiącem (plus 13,4).

FINANSE I UBEZPIECZENIA

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się we wrześniu na poziomie plus 11,4 – zbliżonym do sygnalizowanego w sierpniu (plus 12,2).

Źródło: PAP BIZNES