GUS: w sierpniu wskaźniki koniunktury na poziomie zbliżonym do lipcowego

GUS: w sierpniu wskaźniki koniunktury na poziomie zbliżonym do lipcowego
Fot. stock.adobe.com/iamchamp
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W sierpniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w większości prezentowanych obszarów gospodarki kształtuje się na poziomie zbliżonym do notowanego w lipcu - podał GUS.

Najlepiej i jednocześnie korzystnie koniunkturę oceniają jednostki z sekcji informacja i komunikacja oraz działalność finansowa i ubezpieczeniowa, natomiast najbardziej pesymistycznie – podmioty z sekcji budownictwo oraz zakwaterowanie i gastronomia.

PRZETWÓRSTWO PRZEMYSŁOWE

W sierpniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie minus 0,9 – zbliżonym do notowanego w lipcu (minus 1,4).

BUDOWNICTWO

W sierpniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie minus 7,0 – niższym od notowanego w lipcu (minus 4,9).

HANDEL HURTOWY

W sierpniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie plus 6,2 – niższym niż w lipcu (plus 8,2).

HANDEL DETALICZNY

W sierpniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie minus 0,6 (tak jak przed miesiącem).

TRANSPORT I GOSPODARKA MAGAZYNOWA

W sierpniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie plus 5,3 – zbliżonym do notowanego w lipcu (plus 6,2).

ZAKWATEROWANIE I GASTRONOMIA

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się w sierpniu na poziomie minus 6,7 wobec plus 5,3 przed miesiącem. Podmioty prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania formułują bardziej niekorzystne oceny koniunktury (minus 12,5) niż jednostki gastronomiczne (minus 2,8).

INFORMACJA I KOMUNIKACJA

W sierpniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie plus 13,4 – zbliżonym do odnotowanego przed miesiącem (plus 14,5).

FINANSE I UBEZPIECZENIA

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się w sierpniu na poziomie plus 12,2 – zbliżonym do sygnalizowanego w lipcu (plus 11,7). 

Źródło: PAP BIZNES