Grupa WP wchodzi w segment medyczny e-commerce. „Do lekarza bez kolejki”

Grupa WP wchodzi w segment medyczny e-commerce. „Do lekarza bez kolejki”
Źródło: Materiały prasowe WP
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Wirtualna Polska (Grupa WP) wchodzi w segment medyczny e-commerce i będzie budować go samodzielnie, poinformował prezes Jacek Świderski.

#WirtualnaPolska rozwija serwis #WP abcZdrowie. Od teraz użytkownicy mogą szybko i bez rejestracji umówić wizytę u lekarza. #zdrowie #ecommerce #medycyna

– Wirtualna Polska rozwija serwis WP abcZdrowie. Od teraz użytkownicy mogą szybko i bez rejestracji umówić wizytę u lekarza. W nowej usłudze swoje terminy udostępnia prawie 7 tysięcy lekarzy z całego kraju – czytamy w komunikacie.

– Wirtualna Polska, wchodząc na rynek umawiania wizyt u lekarza, rozszerza swoją działalność o kolejny segment e-commerce po turystyce, modzie, wyposażeniu wnętrz i usługach finansowych. Po raz pierwszy budujemy go samodzielnie. Do tej pory stawialiśmy wyłącznie na przejęcia – powiedział Świderski, cytowany w komunikacie.

Możliwość umawiania wizyt lekarskich

Umawianie wizyt lekarskich to odpowiedź na prośby użytkowników, którym brakowało takiej możliwości. Teraz, w serwisie korzystać mogą z badań i konsultacji w 130 specjalizacjach. Wystarczy w wyszukiwarce znaleźć odpowiedniego specjalistę, wypełnić formularz i potwierdzić umówienie wizyty poprzez SMS lub dokonać płatności, podano w informacji.

– Umawianie wizyt lekarskich to część, której potrzebowaliśmy, by WP abcZdrowie stało się kompletnym serwisem w zakresie profilaktyki i zdrowia. Dzięki tej funkcjonalności zyskują zarówno użytkownicy, jak i lekarze – tak naprawdę każdy specjalista może się do nas zgłosić. Nie stosujemy długoletnich umów, czy opłaty abonamentowej – powiedział VP Media Product w Wirtualnej Polsce Adam Plona, cytowany w komunikacie.

Terminy dostępne „od ręki”

Z nowej funkcjonalności można skorzystać również mobilnie. „- Serwis zoptymalizowaliśmy do szybkiej i intuicyjnej obsługi na każdym urządzeniu. Chcemy wyróżniać się dostępnością terminów praktycznie „od ręki” – umówienie wizyty bez konieczności długiego oczekiwania to jedna z najczęstszych potrzeb podawanych przez użytkowników – dodała dyrektor obszaru Zdrowie i parenting Mariola Kucharska, cytowana w komunikacie.

System przypomni o umówionej wizycie dzień wcześniej, a także na dwie godziny przed jej terminem przy pomocy wiadomości e-mail i SMS z dokładnymi informacjami o rezerwacji.

Największy polski serwis w kategorii zdrowie i medycyna

Jak podano, WP abcZdrowie to największy polski serwis w kategorii zdrowie i medycyna. Zgodnie z badaniem Gemius/PBI w grudniu 2017 roku odwiedziło go 6,8 mln realnych użytkowników. Serwis stanowi bazę wiedzy z zakresu medycyny i zdrowego stylu życia. Jego użytkownicy mogą bezpośrednio zadawać pytania specjalistom z różnych dziedzin. W sumie, udzielili już ponad milion odpowiedzi.

Wirtualna Polska to holding spółek mediowych i e-commerce’owych. Według badania Gemius/PBI, w listopadzie 2017 z produktów internetowych WP korzystało 21 mln Polaków. Grupa od czterech lat rozwija swój biznes na rynku e-commerce – jest właścicielem Domodi oraz Allani (moda), Homebook (dom i wystrój wnętrz), Wakacje.pl, Nocowanie.pl oraz eHoliday (turystyka) a także Money.pl, TotalMoney.pl oraz Finansowysupermarket.pl (usługi finansowe).

Źródło: ISBnews