Grupa Pracuj złożyła prospekt w KNF; rozważa debiut na GPW

Grupa Pracuj złożyła prospekt w KNF; rozważa debiut na GPW
Fot. Grupa Pracuj
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Grupa Pracuj, działająca na rynku rekrutacji, złożyła w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt w związku z rozważaną publiczną ofertą akcji (IPO) oraz debiutem na GPW - podała spółka w komunikacie prasowym.

„Skala naszego biznesu sprawia, że dojrzewamy do decyzji o wprowadzeniu Grupy Pracuj na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. W 2017 r. wsparł nas fundusz TCV, który wniósł doświadczenie i wiedzę pozwalającą zwiększyć skalę naszej działalności. Dzisiaj, będąc o 4 lata dojrzalsi, sądzimy, że powiększenie grona akcjonariuszy może wzmocnić nas jeszcze bardziej. Publiczna oferta akcji jest jedną z opcji, którą bierzemy pod uwagę” – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Przemysław Gacek.

Czytaj także: Desa rozważa debiut na GPW, złożyła prospekt w KNF >>>

Grupa Pracuj jest platformą technologiczną w branży HR z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, która świadczy usługi wsparcia przedsiębiorstw w zakresie rekrutacji, utrzymania i rozwoju pracowników. W skład grupy wchodzą m.in. polski serwis rekrutacyjny Pracuj. pl, ukraiński serwis rekrutacyjny Robota. ua oraz system do zarządzania rekrutacjami eRecruiter. W 2020 r. z serwisów grupy korzystało średnio 6,8 mln użytkowników miesięcznie, w tym 3,1 mln w Polsce i 3,7 mln na Ukrainie.

Łączne przychody grupy

Łączne przychody grupy z umów z klientami w 2020 r. wyniosły 299,3 mln zł wobec 367,5 mln zł rok wcześniej, a wypracowany zysk netto wyniósł 106,9 mln zł wobec 128,4 mln zł w 2019 r. Większość przychodów grupy generowana jest przez serwis Pracuj. pl (80 proc. w 2020 r.), pozostała część pochodzi z działalności serwis Robota. ua (12 proc.) oraz eRecruiter (8 proc.).

W 2017 r. firma inwestycyjna TCV i właściciele Grupy Pracuj podpisali umowę, na mocy której TCV objęła mniejszościowy pakiet udziałów grupy. Pakiet kontrolny pozostał własnością dotychczasowych akcjonariuszy, z których dominującym jest Przemysław Gacek, prezes zarządu. 

Źródło: PAP BIZNES