Grupa BNP Paribas na początku kwietnia uruchamia Agro Hub

Grupa BNP Paribas na początku kwietnia uruchamia Agro Hub
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Z początkiem kwietnia br. w Warszawie rozpocznie działalność Agro Hub Grupy BNP Paribas - inicjatywa, której celem będzie stworzenie centrum kompetencji agro dla banków i firm z Grupy BNP Paribas w Europie Środkowo-Wschodniej i Afryce, podał bank.

Agro Hub, należący do Grupy #BNPParibas ruszy na początku kwietnia #AgroHub #banki

„Nasz bank od stu lat niezmiennie jest numerem jeden na rynku obsługi sektora rolno-spożywczej w Polsce. Doświadczenie, jakie zdobyliśmy dzięki wieloletniej współpracy z naszymi klientami, którzy są liderami w sektorze agro, jest unikalne na skalę wykraczającą poza granice naszego kraju. Mamy największy w Polsce zespół analityków i ekspertów do obsługi klientów z tego sektora” – powiedział odpowiedzialny za obszar agro w BGŻ BNP Paribas Bartosz Urbaniak, cytowany w komunikacie.

Według niego, faza pilotażowa przyniosła bardzo zachęcające rezultaty, a nowym wyzwaniem będzie dzielenie się „polskim know-how” w krajach Europy Środkowo-Wschodniej oraz Afryki, w których obecne są firmy z Grupy BNP Paribas.

Lider w finansowaniu leasingu maszyn rolniczych

Grupa BNP Paribas jest europejskim liderem w finansowaniu leasingu maszyn rolniczych, w Turcji i USA banki Grupy BNP Paribas należą do wiodących banków pod względem finansowania działalności.

„Wierzę, że Agro Hub Grupy BNP Paribas, zarządzany przez Bartosza Urbaniaka, jednego z najlepszych i najbardziej doświadczonych ekspertów agro w Polsce, stanie się platformą międzynarodowej współpracy, źródłem inspiracji dla konkurencji, a także będzie odpowiedzialnym stymulatorem dla rozwoju, poszerzenia produkcji i zdobywania nowych rynków zbytu dla przemysłu rolno-spożywczego” – podkreślił kierujący BGŻ BNP Paribas Przemysław Gdański, cytowany w komunikacie.

Działania Agro Hubu Grupy BNP Paribas obejmą również m.in. definiowanie strategii sektorowej, proponowanie kompleksowych produktów i optymalnych rozwiązań, współpracę z podmiotami zajmującymi się tematyką agro w Europie Środkowo-Wschodniej i Afryce oraz działalność edukacyjno-informacyjną, podsumowano.

Bank BGŻ BNP Paribas jest członkiem wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas. Jest bankiem uniwersalnym, notowanym na GPW.

Źródło: ISBnews