GPW upraszcza procedury dla spółek debiutujących na rynku regulowanym

GPW upraszcza procedury dla spółek debiutujących na rynku regulowanym
Fot. stock.adobe.com/MOZCO Mat Szymański
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) dokonał zmian w regulacjach giełdowych, będących elementem projektu optymalizacji procesu IPO, którego celem jest skrócenie czasu od przydziału akcji do dnia debiutu na rynku regulowanym, podała spółka.

„Dzięki wprowadzonym zmianom emitenci debiutujący na głównym rynku GPW składają do GPW jeden połączony wniosek, w miejsce dotychczasowych dwóch oddzielnych wniosków o dopuszczenie i wprowadzenie, dzięki czemu uproszczeniu ulegną formalności związane z dopuszczeniem akcji i PDA do obrotu giełdowego” – czytamy w komunikacie.

Zmiana zakresu opinii firmy inwestycyjnej na temat debiutującej spółki i jej papierów wartościowych

Zmianie uległ także wymagany zakres opinii firmy inwestycyjnej na temat debiutującej spółki i jej papierów wartościowych, która to opinia stanowi obowiązkowy element dokumentacji składanej do GPW przez każdą spółkę zamierzającą zadebiutować na głównym rynku, podano także.

Czytaj także: GPW chce ruszyć z GlobalConnect w IV kwartale 2021 roku, najpierw z akcjami z Europy Zachodniej >>>

Nowy formularz wniosku i opinii firmy inwestycyjnej oraz przepisy giełdowe określające zakres niezbędnej dokumentacji składanej przez emitenta wraz z wnioskiem do GPW obowiązują od 15 października 2021 r., podkreśliła giełda. 

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst – rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

Źródło: ISBnews