GPW: Lotos zostanie usunięty z indeksów po dwóch dniach od informacji o wpisaniu połączenia z Orlenem do rejestru sądowego

GPW: Lotos zostanie usunięty z indeksów po dwóch dniach od informacji o wpisaniu połączenia z Orlenem do rejestru sądowego
Logo Lotosu Źródło: Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Usunięcie Grupy Lotos S.A. z portfeli WIG20 oraz innych Indeksów Giełdowych zostanie przeprowadzone w trybie korekty nadzwyczajnej po upływie dwóch dni od dnia podania do publicznej wiadomości informacji o wpisaniu połączenia z PKN Orlen do właściwego rejestru sądowego, informuje GPW Benchmark.

W poniedziałek zarząd GPW informował, że postanowił zawiesić od 29 lipca 2022 r. obrót akcjami Lotosu do dnia wykluczenia tych akcji z obrotu na Głównym Rynku GPW.

Walne zgromadzenie PKN Orlen zgodziło się na połączenie z Grupą Lotos

W ubiegłym tygodniu nadzwyczajne walne zgromadzenie PKN Orlen zgodziło się na połączenie spółki z Grupą Lotos poprzez przeniesienie całego majątku gdańskiej spółki na Orlen w zamian za akcje nowej emisji. Zgodę na połączenie wyrazili także akcjonariusze Grupy Lotos.

Czytaj także: PKN Orlen: jest zgoda walnego zgromadzenia na połączenie z Grupą Lotos >>>

W związku z połączeniem PKN Orlen wyemituje 198.738.864 akcji serii E. Zgodnie z przegłosowanym parytetem za jedną akcję Lotosu każdemu z jej posiadaczy zostanie przyznane 1,075 akcji emisji połączeniowej Orlenu. 

Źródło: GPW Benchmark, PAP BIZNES