GPW: Adam Młodkowski ma zgodę KNF na objęcie stanowiska członka zarządu ds. finansów

GPW: Adam Młodkowski ma zgodę KNF na objęcie stanowiska członka zarządu ds. finansów
Adam Młodkowski. Fot. Towarowa Giełda Energii / TGE
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada nadzorcza Giełdy Papierów Wartościowych 1 lipca podjęła decyzję o powołaniu Adama Młodkowskiego w skład zarządu nowej kadencji rozpoczynającej się 27 lipca - pod warunkiem uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego na zmiany w zarządzie, co nastąpiło we wtorek.

1 lipca rada nadzorcza GPW powołała również w skład zarządu Monikę Gorgoń – na członka zarządu ds. operacyjnych i regulacyjnych i Tomasza Dąbrowskiego, który miał być członkiem zarządu ds. informatycznych. Warunkiem wejścia w życie tej decyzji, była zgoda KNF. Wtorkowy komunikat GPW mówi jednak tylko o zgodzie wobec Adama Młodkowskiego.

Czytaj także: GPW: nowi członkowie zarządu >>>

„Jednocześnie GPW informuje, że w dniu dzisiejszym zostało doręczone Komisji Nadzoru Finansowego oświadczenie o zrzeczeniu się przez Giełdę prawa do zwrócenia się z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie sprawy, a tym samym decyzja KNF o udzieleniu zgody na dokonanie zmiany w składzie zarządu Giełdy stała się ostateczna i prawomocna” – czytamy w komunikacie.

Doświadczenie zawodowe

Nowy członek zarządu GPW na początku swojej kariery związany był z sektorem bankowym, m.in. Pekao i PKO BP. Później – od stycznia do września 2020 r. był niezależnym członkiem rady nadzorczej KDPW_CCP, rekomendowanym przez GPW. We wrześniu 2020 r. po uzyskaniu zgody KNF objął stanowisko wiceprezesa ds. finansowych w Towarowej Giełdzie Energii. Od kwietnia 2021 r. jest również przewodniczącym rady nadzorczej Izby Rozliczeniowej Giełd Towarowych.

Grupa kapitałowa GPW prowadzi platformy obrotu akcjami, obligacjami skarbowymi i korporacyjnymi, instrumentami pochodnymi, energią elektryczną i gazem ziemnym oraz dostarcza indeksy i wskaźniki referencyjne, m.in. WIBID i WIBOR. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

Źródło: ISBnews