Google Pay zamiast Android Pay. Co to oznacza dla użytkowników?

Google Pay zamiast Android Pay. Co to oznacza dla użytkowników?
Fot. Materiały prasowe Google
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Google uruchomił w systemie Android nową platformę płatności Google Pay. Aplikacja ta zastąpiła w smartfonach i tabletach program Android Pay. Jakie funkcjonalności oferuje?

#Google uruchomił w systemie #Android nową platformę płatności #GooglePay #płatności

„Proste, szybkie płatności, łatwy dostęp do nagród i ofert, jedno miejsce na zakupy, realizację bonów i wszystkie karty płatnicze. W Google pracowaliśmy nad tym, aby użytkownicy na całym świecie mogli dokonywać wszystkich transakcji w bezpieczniejszy i łatwiejszy sposób. Dzięki temu możecie w pełni korzystać z tych nowych możliwości w aplikacji Google Pay na Androida” – pisze Piotr Zalewski, Communications & Public Affairs Manager na oficjalnym blogu Google’a.

To dopiero początek

I jak zapowiada ekspert, aplikacja Google Pay to dopiero początek.

„Obecnie pracujemy nad uruchomieniem Google Pay we wszystkich produktach Google, żeby klienci zawsze mogli płacić w ten sam sposób, za pomocą kart zapisanych na swoim Koncie Google – niezależnie od tego, czy dokonują zakupu w Chrome, Sklepie Google Play czy poprzez inny produkt Google” – czytamy na blogu.

Jak dodaje Piotr Zalewski, Google współpracuje także z partnerami online i w sklepach stacjonarnych, więc już niedługo nowy system płatności będzie można zobaczyć na stronach internetowych, w aplikacjach oraz sklepach i lokalach w każdej części świata.

„Już teraz można sprawdzić, jak działa Google Pay w aplikacji Airbnb, a w ciągu najbliższych tygodni trafi do aplikacji iTaxi” – dowiadujemy się z wpisu na blogu.

A jak prezentuje się sama aplikacja i jakie funkcjonalności oferuje swoim klientom?

Ekran główny z najważniejszymi informacjami

Na ekranie głównym w Google Pay użytkownik widzi wszystkie niezbędne informacje, takie jak ostatnie zakupy, wyszukiwarkę najbliższych sklepów, powiadomienia o nagrodach i pomocne wskazówki.

Wszystkie karty w jednym miejscu

W zakładce „Karty” użytkownicy Google Pay znajdą swoje karty kredytowe i debetowe, programy lojalnościowe, oferty, a także karty podarunkowe.

Bezpieczeństwo aplikacji

Jak przekonuje Piotr Zalewski, podobnie jak inne produkty Google’a, także nowa platforma płatności jest odpowiednio zabezpieczona, a konta klientów i ich dane osobowe chronione przed cyberatakami.

Z płatności poprzez nową platformę Google’a mogą korzystać w Polsce klienci mBanku, Nest Banku, Alior Banku, Citi Handlowego, Banku BGŻ BNP Paribas, eurobanku, Banku Zachodniego WBK, Getin Banku, T-Mobile Usługi Bankowe, Plus Banku i Orange Finanse.

Źródło: Google