Google Pay już dostępne dla wszystkich klientów PKO BP

Google Pay już dostępne dla wszystkich klientów PKO BP
Fot. PKO BP
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Płatności Google Pay są już dostępne w PKO Banku Polskim dla klientów indywidualnych oraz małych i średnich firm.

Dotychczas z usługi Google Pay mogli korzystać klienci korporacyjni i samorządowi. Używanie Google Pay jest bezpłatne dla wszystkich klientów PKO BP.

Google Pay to rozwiązanie, dzięki któremu można płacić urządzeniami z systemem Android we wszystkich miejscach Polsce i na świecie, w których są terminale zbliżeniowe oraz w internecie. Klienci, którzy chcą korzystać z tej metody płatności mogą ją aktywować na smartfonie z systemem Android w wersji 5.0 lub nowszej, obsługującym technologię NFC.

Czytaj także: PKO BP: klienci korporacyjni i samorządowi mogą już używać Google Pay >>>

W tej chwili płatności zbliżeniowe są dostępne dla wszystkich klientów PKO Banku Polskiego.

– Decyzja o udostępnieniu klientom indywidualnym oraz małym i średnim przedsiębiorcom płatności Google Pay to odpowiedź na oczekiwania naszych klientów, który okazywali zainteresowanie tą usługą, szczególnie w mediach społecznościowych. Wdrożenie Google Pay to bezsprzecznie dla naszych klientów jeszcze większy wybór wygodnych i bezpiecznych metod płatności, dopasowanych do ich potrzeb. W tej chwili płatności zbliżeniowe są dostępne dla wszystkich klientów PKO Banku Polskiego – młodszych i starszych, od tych bardziej tradycyjnych, preferujących plastikową kartę zbliżeniową, do tych lubiących nowinki technologiczne i korzystających z cyfrowej wersji karty w smartfonie czy zegarku. Jestem przekonany, że Google Pay szybko znajdzie wśród klientów naszego banku duże grono wiernych użytkowników. Jest to rozwiązanie szczególnie cenione za łatwość zamiany karty – debetowej na kredytową lub odwrotnie – którą chcemy zapłacić w danym miejscu – powiedział Paweł Placzke, dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego w PKO Banku Polskim.

Jak aktywować Google Pay w PKO BP?

Aby aktywować Google Pay, klient powinien dodać kartę płatniczą PKO Banku Polskiego – debetową lub kredytową – do Portfela Google. Taka operacja odbywa się jednorazowo dla każdej karty na danym urządzeniu i należy ją zainicjować z poziomu aplikacji Portfel Google, dostępnej na smartfony z systemem Android. W Portfelu Google trzeba wybrać opcję „Dodaj do Portfela”, wskazać kartę płatniczą i wprowadzić jej szczegóły. Po akceptacji warunków użytkowania, klient dostaje specjalny SMS z kodem weryfikacyjnym do wpisania w aplikacji (tego kodu weryfikacyjnego nie można nikomu udostępniać ze względów bezpieczeństwa). Google Pay można też aktywować na inteligentnych zegarkach i innych urządzeniach przenośnych np. opaskach sportowych, które są przystosowane do obsługi tego rodzaju płatności.

Karta płatnicza dodana do Google Pay działa dokładnie tak samo, jak tradycyjna karta debetowa czy kredytowa. W przypadku kart debetowych PKO Banku Polskiego w Google Pay dostępna jest funkcja karty wielowalutowej, zaś wszelkie płatności Google Pay wliczane są automatycznie do wymaganej transakcyjności zwalniającej z opłaty za dane konto lub kartę.

Płatności zbliżeniowe w PKO BP

Klienci PKO Banku Polskiego mają więc teraz do dyspozycji szeroki wachlarz – od A do X – wygodnych, szybkich i bezpiecznych płatności zbliżeniowych:

· Apple Pay

· BLIK zbliżeniowy

· Garmin Pay

· Google Pay (nowość! – dla klientów indywidualnych oraz małych i średnich firm)

· IKO i możliwość płacenie kartą podpiętą w aplikacji

· Karta zbliżeniowa (plastikowa)

· SwatchPAY!

· Xiaomi Pay (dla kart Mastercard).

Google Pay to usługa w ramach Portfela Google. Obecnie Portfel Google dostępny jest w wybranych krajach, w tym w Polsce i pozwala na wygodne korzystanie z wielu kart płatniczych (debetowych i kredytowych), ale także dodanie do niego rozmaitych kart lojalnościowych czy kart pokładowych na przeloty wybranymi liniami lotniczymi. Google zapowiada dalszy rozwój tej usługi i możliwość dodawania w niej nowych opcji, takich jak np. cyfrowe wersje dokumentów, świadectwa szczepień, rozmaite bilety wstępu czy bilety za przejazd.   

Źródło: PKO Bank Polski / PKO BP