Google Cloud o przyszłości chmury obliczeniowej

Google Cloud o przyszłości chmury obliczeniowej
Fot. stock.adobe.com / Wirestock Creators
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Nowi klienci, partnerzy i innowacje w zakresie danych, otwartej infrastruktury, współpracy, bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju są tematami wiodącymi najważniejszej corocznej konferencji Google Cloud, poinformowała Firma.

Na konferencji Next ’22 Google Cloud, która odbyła się 11-13 października firma podzieliła się swoją wizją przyszłości chmury obliczeniowej i przekazała informacje o nowościach produktowych.

Zmiany ułatwią pracę wielu osobom ‒ programistom, zespołom IT, ekspertom ds. cyberbezpieczeństwa, osobom odpowiedzialnym za dane i wszystkim pracownikom i pracowniczkom, którzy sprawiają, że transformacja cyfrowa jest rzeczywista, skuteczna i trwała.

Innowacje produktowe Google Cloud ogłoszone na Next ’22 obejmują cztery kluczowe obszary: chmurę danych, otwartą infrastrukturę chmury, współpracę w chmurze i zaufaną chmurę.

Czytaj także: Nowoczesne banki muszą być obecne w chmurze

Skalowalna, bezpieczna, otwarta infrastruktura

Aby pomóc zespołom IT w transformacji, Google Cloud ogłosił serię aktualizacji infrastruktury i narzędzi do migracji, które sprawiają, że działania w chmurze są łatwiejsze, niezależnie od tego, na jakim etapie wdrożenia znajdują się klienci.

Aby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby klientów, Google Cloud będzie kontynuować rozwój i ekspansję swojej globalnej sieci.

Na konferencji Next 22 Google Cloud ogłosił lokalizacje pięciu nowych regionów: w Austrii, Grecji, Norwegii, Republice Południowej Afryki i Szwecji. Łącznie sieć składać się będzie z 48 regionów obsługujących klientów w ponad 200 państwach i terytoriach.

Po zeszłorocznym ogłoszeniu Project Starline, Google Cloud ogłosił kolejną fazę testów z partnerami korporacyjnymi, takimi jak Salesforce, T-Mobile i inni. W tym roku będzie on wdrażany w wybranych biurach partnerskich do codziennych testów.

Czytaj także: Eksperci oceniają, od czego zależy tempo rozwoju gospodarki cyfrowej w Polsce – po publikacji raportu Digital Challengers

Skalowanie najczystszej chmury w branży

Kluczową częścią w transformacji cyfrowej jest tworzenie bardziej zrównoważonej przyszłości, a Google jest w to zaangażowany w pomaganie klientom poprzez produkty i usługi, które minimalizują wpływ na środowisko.

Google Cloud dostarcza najczystszą chmurę w branży, a klienci korzystający z Google Cloud natychmiast poprawiają swoje wyniki związane z zrównoważonym rozwojem.

Google Cloud Carbon Footprint jest teraz ogólnie dostępny i udostępniany bezpłatnie każdemu użytkownikowi korzystającemu z konsoli chmury.

Wyznaczanie tras przyjaznych dla środowiska pojawi się wkrótce w Google Maps Platform dla programistów, aby pomóc firmom oferującym przejazdy i dostawy w umieszczaniu przyjaznych dla środowiska tras w swoich aplikacjach dla kierowców.

Aby zwiększyć skalę tych wysiłków, Google rozszerza też sieć partnerów w różnych branżach, którzy spełniają kryteria Google Cloud Ready — Sustainability. Już ponad 20 partnerów osiągnęło ten tytuł.

Czytaj także: Gospodarka cyfrowa może przynieść Polsce 360 mld złotych do 2030 roku i odporność na kryzysy

Źródło: aleBank.pl