Global Payments ma zgodę KNF na przejęcie udziałów w eService

Global Payments ma zgodę KNF na przejęcie udziałów w eService
Fot. stock.adobe.com / Postmodern-Studio
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) nie wyraziła sprzeciwu wobec pośredniego nabycia akcji eService przez Global Payments Inc., podała Komisja. To konsekwencja nabycia przez Global Payments współwłaściciela eService.

„Komisja jednogłośnie stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanego pośredniego nabycia udziałów Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych eService sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przez Global Payments Inc. z siedzibą w Atlancie, w liczbie zapewniającej przekroczenie 50% ogólnej liczby głosów na zgromadzeniu wspólników i udziału w kapitale zakładowym spółki” – czytamy w komunikacie.

Zmiany własnościowe są konsekwencją transakcji z sierpnia ubiegłego roku kiedy Global Payments  przejął za 4 mld USD EVO Payments, który posiada 66% udziałów w eService. 

Czytaj także: eService największym agentem rozliczeniowym w regionie

Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych eService to największy agent rozliczeniowy w Europie środkowej, posiada ponad 535 tys. terminali POS. 34% udziałów w spółce ma PKO BP.

Global Payments, jeden z potentatów na światowym rynku usług finansowych, po połączeniu z EVO Payments będzie obsługiwać 4,5 mln punktów handlowo-usługowych oraz 1,5 tys. instytucji finansowych.

Źródło: ISBnews