Giełda chce szkolić przedsiębiorców uczestniczących w PPK

Giełda chce szkolić przedsiębiorców uczestniczących w PPK
Marek Dietel - Giełda Papierów Wartościowych
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Marek Dietl prezes GPW podczas Kongresu Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości zaprosił firmy objęte programem PPK do korzystania ze szkoleń organizowanych przez ekspertów ze Szkoły Giełdowej.

#MarekDietl: Przyszłych inwestorów możemy nauczyć tego aby się nie dawali nabierać na oferty proponujące ponad przeciętny zysk bez wzrostu ryzyka #PPK @GPW_WSExchange @Grupa_PFR

Inwestowanie to rzemiosło

Zdaniem Marka Dietla – prezesa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie – inwestowanie jest rzemiosłem. Edukacja finansowa inwestorów przyszłych i obecnych, powinna się sprowadzać do tego aby nauczyć rozpoznawania podejrzanych ofert inwestycyjnych. W efekcie osoby inwestujące na giełdzie nie powinny popełniać dużych błędów. Inwestor musi znaleźć właściwą dla siebie równowagę między zwrotem z inwestycji a ryzykiem.

ETF i ETP

Prezes Dietl zwraca uwagę, że są tysiące inwestorów, którzy nie mają spektakularnych zysków ani strat na giełdzie, jednak ich zyski są wyższe od lokat bankowych dzięki systematycznemu inwestowaniu i dobieraniu odpowiednich produktów takich jak ETF-y (Exchange Traded Fund), które pozwalają na dywersyfikację portfela, jak również  ETP (Exchange Traded Products). Podobnie rozważne inwestowanie w akcje konkretnych spółek może przynieść dobre efekty.

Czytaj także: Pierwszy polski fundusz inwestycyjny ETF wchodzi na rynek

Szkolenia giełdowe dla szefów dużych firm

Marek Dietl przypomniał, ze GPW od wielu lat prowadzi  w 14 ośrodkach akademickich Szkołę Giełdową. W ostatnim czasie giełda uruchomiła dla wszystkich przedsiębiorców, którzy zatrudniają ponad 249 pracowników szkolenia podczas, których są przedstawiane zasady funkcjonowania rynku kapitałowego. Prezes GPW zaprasza wszystkie zainteresowane firmy, które w pierwszym etapie będą objęte programem Pracowniczych Planów Kapitałowych do uczestniczenia w tego typu zajęciach. Jak mówi prezes Dietl trenerzy giełdowy przyjadą do każdej firmy, która zwróci się o takie szkolenie.

Źródło: aleBank.pl