Ghostrunner: już wiadomo, kiedy premiera cyberpunkowej gry akcji

Ghostrunner: już wiadomo, kiedy premiera cyberpunkowej gry akcji
Źródło: One More Level, All in! Games
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Ghostrunner, jedna z najbardziej oczekiwanych gier 2020 roku, zadebiutuje na PlayStation 4, Xbox One i PC (Steam, GOG, Epic Games Store) 27 października. Za jej stworzenie oraz wydanie odpowiadają dwie krakowskie firmy ‒ odpowiednio One More Level oraz All in! Games ‒ czytamy w komunikacie Spółek.

#PiotrŻygadło: Rzadko się zdarza, by zespół deweloperów w tak krótkim czasie, bo od kwietnia 2019 r., przestawił się na „nowy silnik” i stworzył grę o tak wysokiej jakości #Ghostrunner #RynekGier @AllinGamesPub @oml_games

‒ Bardzo się cieszymy, że wreszcie możemy oficjalnie zakomunikować światu datę premiery. Przez ostatnie miesiące gra zyskiwała na popularności, społeczność wokół niej się powiększała, a tytuł piął się w rankingu Listy Życzeń na Steam, zbliżając się do pierwszej „10”.

Wiemy, że wielu graczy czekało na to ogłoszenie i mamy nadzieję, że 27 października tyle samo, lub nawet więcej osób włączy Ghostrunnera. Możemy oficjalnie zacząć odliczanie ‒ podkreśla Piotr Żygadło, CEO All in! Games, wydawcy tytułu.

Cyberpunkowy świat Ghostrunnera

Ghostrunner to gra, przy której pracuje wielu specjalistów. Krakowskie studio One More Level, przy współpracy z 3D Realms i Slipgate Ironworks stworzyło cyberpunkowy świat, przez który przebija się główny bohater.

Czytaj także: GPW: Pyramid Games debiutuje na NewConnect

‒ Rzadko się zdarza, by zespół deweloperów w tak krótkim czasie, bo od kwietnia 2019 r., przestawił się na „nowy silnik” i stworzył grę o tak wysokiej jakości.

Ich umiejętności oraz zaangażowanie pozwoliły opracować tytuł, o którym mówią media na całym świecie i wierzymy, że połączenie sił One More Level, All in! Games oraz 505 Games sprawi, że na globalny rynek trafi wypolerowany i doskonały produkt ‒ dodaje Piotr Żygadło.

Darmowe demo pod koniec września  

Już podczas sierpniowego wydarzenia gamescom, współwydawcy All in! Games i 505 Games zaprosili graczy do prywatnej wersji Beta. Zainteresowani mogą również dołączyć do Discorda Ghostrunnera stając się częścią społeczności związanej z tytułem.

Ci, którzy nie mogą się doczekać oficjalnej premiery, będą mogli zagrać w zaktualizowane, darmowe demo, które trafi na platformę Steam 29 września. Ghostrunner będzie dostępny na PlayStation 4, Xbox One i PC.

Osoby, które skorzystają z przedsprzedaży, będą mogły liczyć na dodatki niedostępne po premierze oraz niższą cenę.

Czytaj także: Karta Mastercard dla fanów kultowej gry League of Legends w Getin Banku

O Ghostrunnerze

Ghostrunner to cyberpunkowa gra akcji, w której gracz wciela się w cyber-wojownika i przemierza ostatni bastion ludzkości, wielką wieżę-miasto. W wieży panują przemoc, bieda i chaos, a zadaniem głównego bohatera jest stawienie czoła wrogom, odkrywanie sekretów superstruktury oraz zdobycie mocy, która pozwoli pokonać Klucznika.

Pomóc ma w tym zaawansowany technologicznie miecz, wystarczająco ostry, by zabijać wrogów jednym ciosem. Mechanika bullet-time daje przewagę w dynamicznych i ekscytujących potyczkach, a dzięki wyjątkowym zdolnościom cybernetycznym Ghostrunner jest w stanie przetrwać w śmiertelnie niebezpiecznych warunkach.

Czytaj także: GPW wkrótce wyprzedzi Tokio i będzie największy parkietem na świecie, jeśli chodzi o branżę gier wideo?

Gra jest opatrzona intensywną ścieżką dźwiękową synthwave autorstwa Daniela Deluxe i wspiera technologię NVIDIA RTX Ray Tracing. Oferuje ona wciągające i zachwycające efekty wizualne, z jakich zwykle korzystają gry kategorii AAA.

Ghostrunner, gry
Źródło: One More Level, All in! Games
Źródło: All in! Games, One More Level