Getin Noble Bank: nie udało się pozyskać inwestora finansowego

Getin Noble Bank: nie udało się pozyskać inwestora finansowego
Getin Noble Bank - Logo (źródło: Getin Noble Bank)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W ramach prowadzonych rozmów z wybranymi funduszami typu private equity w związku ze złożonymi przez nie niewiążącymi ofertami, nie udało się uzgodnić warunków finansowych transakcji mającej na celu dokapitalizowanie Getin Noble Banku, podała instytucja.

W ramach prowadzonych rozmów z wybranymi funduszami typu private equity nie udało się uzgodnić warunków finansowych transakcji #GetinNobleBank

„Ponadto bank informuje, że otrzymał w dniu dzisiejszym oświadczenie głównego akcjonariusza banku – pana dr Leszka Czarneckiego o tym, iż nie zamierza kontynuować rozmów w oparciu o oferty w związku z tym, iż nie udało się ostatecznie ustalić warunków finansowych transakcji” – czytamy w komunikacie.

Mając na uwadze powyższe, zarząd banku podjął decyzję o zakończeniu działań podjętych w grudniu ubiegłego roku, związanych z prowadzonym procesem pozyskania inwestora finansowego, który dokapitalizowałby bank (…), podano także.

Czytaj także: Kłopoty Idea Banku i Getin Banku mogą obciążyć cały sektor bankowy >>>

Strategia działania zakładająca wzmocnienie pozycji kapitałowej

Bank poinformował również, że przygotowuje strategię działania zakładającą wzmocnienie pozycji kapitałowej i osiągnięcie krajowych norm regulacyjnych poprzez trwałą odbudowę dochodowości.

„Jednocześnie bank nie wyklucza możliwości podjęcia w przyszłości działań w zakresie pozyskania zewnętrznego kapitału” – podsumowano.

Dwie niewiążące oferty od wybranych funduszy private equity

W połowie czerwca br. Getin Noble Bank (GNB) informował, że doradca inwestycyjny reprezentujący bank w procesie poszukiwania inwestora finansowego otrzymał dwie niewiążące oferty od wybranych funduszy private equity dopuszczonych do badania due diligence banku dotyczące jego dokapitalizowania.

Czytaj także: Getin Noble Bank ma dwie oferty od funduszy private equity >>>

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na GPW.

Źródło: ISBnews