Getin Bank podnosi oprocentowanie lokat

Getin Bank podnosi oprocentowanie lokat
Źródło: Getin Bank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Getin Bank podnosi oprocentowanie pięciu lokat oraz przedłuża oprocentowanie „Lokaty na Nowe Środki”, które – nawet do 5,5%.

Nowe stawki obowiązują od 27 maja 2022 roku.

Getin Bank podniósł oprocentowanie następujących lokat:

  1. Lokata Mobilna Na Start – do 5%, 
  1. Lokata Mobilna – do 2%,
  2. Lokata Rentierska – do 4,5%,
  3. Lokata Tradycyjna – do 2,75%

Czytaj także: W Getin Banku promocyjne oprocentowanie do 5,5 proc. na rocznej lokacie >>>

Natomiast bez zmian pozostało oprocentowanie oraz warunki następujących lokat:

  1. Lokata EKO na Nowe Środki – 5% do 400 tys zł.
  2. Lokata na Nowe Środki – do 5,5%.

Oferta Lokaty na Nowe Środki

Najatrakcyjniej przedstawia się Lokata na Nowe Środki, gdzie oprocentowanie dla nowych środków w wysokości do 180 000 zł wynosi 4,5% dla trzech miesięcy, 5% dla sześciu miesięcy oraz 5,5% dla 12 miesięcy. W jednej edycji promocji klient może łącznie posiadać nie więcej niż pięć lokat z oprocentowaniem promocyjnym w każdym okresie lokowania, czyli w sumie nie więcej niż 15 lokat w tej edycji. Minimalna kwota lokaty z oprocentowaniem promocyjnym to 5 000 zł, natomiast kwota maksymalna to 180 000 zł. Klient, aby skorzystać z promocyjnego oprocentowania, nie musi posiadać Konta Osobistego w Getin Banku. Oferta trwa od 27 maja do 22 czerwca 2022 roku.

Oferta Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

Równie ciekawie przedstawia się oferta Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym – najlepszego konta oszczędnościowego według portalu bankier.pl. Klienci mogą do niej przystąpić od 27 maja do 22 czerwca 2022 roku. Oprocentowanie środków do wysokości 400 000 zł to 5% w skali roku, natomiast oprocentowanie środków powyżej tej kwoty oraz po zakończeniu oferty specjalnej jest zgodne z z oprocentowaniem podstawowym w Tabeli oprocentowania Kont Osobistych oraz Kont Oszczędnościowych.

Aby skorzystać z powyższych ofert, konieczne jest wyrażenie zgód marketingowych.

Bankowość mobilna Getin Banku

Getin Bank nieustannie zachęca do korzystania z bankowości mobilnej, co przełożyło się na atrakcyjne warunki lokat zakładanych przy wykorzystaniu tego kanału bankowości. Oprocentowanie środków, zdeponowanych na Lokacie Mobilnej na Start na dwa miesiące, to aż 5% w skali roku, w porównaniu z 3,5% do tej pory.  Bez zmian pozostały natomiast pozostałe warunki: minimalna kwota lokaty w wysokości 1 000 zł, oraz kwota maksymalna w wysokości 50 000 zł. Lokatę można założyć tylko raz w ciągu 30 dni od dnia aktywacji Bankowości Mobilnej.

Obecni klienci Banku mogą również skorzystać z Lokaty Mobilnej, na której można zdeponować środki na wyższy procent. Oprocentowanie lokaty 6-miesięcznej zostało podniesione do 2% w skali roku, z 1,5%. Minimalna kwota lokaty to 1 000 zł, natomiast kwota maksymalna to 50 000 zł. Klient korzystający z tej oferty może posiadać tylko jedną aktywną Lokatę Mobilną lub Lokatę Mobilną na Start.  

Lokowanie środków na dłuższy okres

Promowane jest także lokowanie środków na dłuższy okres, stąd nowe warunki Lokaty Rentierskiej: możliwość zdeponowania środków na okres 36 miesięcy na 4,5% w skali roku oraz 3,5%  w skali roku dla środków zdeponowanych na 24 miesiące, lub 2,7%  w skali roku na 18 miesięcy.

Lokata Rentierska jest lokatą nieodnawialną, dostępną wyłącznie dla Klientów z Kontem Osobistym Noble, Rachunkiem Osobistym Noble Bank lub z Kontem Osobistym Noble Private Banking. Minalna kwota lokaty 150 000 zł, a likwidacja lokaty skutkuje obniżeniem oprocentowania do 0,10%.

Wzrosło także oprocentowanie środków na Lokacie Tradycyjnej. W przypadku lokat na 18 miesięcy to 2,75% w skali roku; w przypadku 12 miesięcy – 2% w skali roku, w przypadku sześciu miesięcy – 1,8% w skali roku. Bez zmian pozostało oprocentowanie lokaty 3-miesięcznej – 1% w skali roku. Minimalna kwota lokaty to 5 000 zł, bez maksymalnego limitu.

Źródło: Getin Bank