Gabriela Masłowska zrezygnowała z kandydowania do Rady Polityki Pieniężnej

Gabriela Masłowska zrezygnowała z kandydowania do Rady Polityki Pieniężnej
Gabriela Masłowska By Adrian Grycuk - Own work, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=45283103
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Gabriela Masłowska zrezygnowała z kandydowania do Rady Polityki Pieniężnej - podano na stronach internetowych Sejmu.

W oświadczeniu zamieszczonym na stronach Sejmu Masłowska poinformowała, że decyzję o wycofaniu kandydatury podjęła z przyczyn osobistych.

W ub. tygodniu Komisja Finansów Publicznych udzieliła rekomendacji do RPP z ramienia Sejmu Gabrieli Masłowskiej. Wcześniej rekomendację sejmowej komisji uzyskał Wiesław Janczyk. W tym tygodniu Komisja zdecydowała się nie udzielić rekomendacji kandydatowi do RPP Jakubowi Borowskiemu.

Czytaj także: Jakub Borowski nie otrzymał rekomendacji sejmowej Komisji Finansów Publicznych na członka RPP >>>

Gabriela Masłowska w 1982 r. uzyskała stopień doktora nauk ekonomicznych i podjęła pracę w Katedrze Ekonomiki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, gdzie jako adiunkt wykładała ekonomię gospodarki rynkowej. Była też kierownikiem Studium Rozwoju Obszarów Wiejskich prowadzonego we współpracy z uczelniami z Francji, Belgii i Włoch.

Czytaj także: Gabriela Masłowska: możliwe są dalsze podwyżki stóp procentowych, ale niewielkie >>>

W latach 2006 – 2015 prowadziła wykłady w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu z polityki gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki pieniężnej. Była promotorem kilkudziesięciu prac magisterskich, m.in z zakresu funkcjonowania rynku kapitałowego i konkurencyjności.

Gabriela Masłowska była posłem na Sejm IV, V, VI, VII ,VIII a także IX – obecnej kadencji Sejmu. Zasiada w Komisji Finansów Publicznych, w VIII i IX kadencji jako zastępczyni przewodniczącego.

9 lutego br. kończy się sześcioletnia kadencja dwóch członków RPP powołanych przez Sejm – Grażyny Ancyparowicz i Eryka Łona. 30 marca br. kończy się kadencja trzeciego z członków RPP powołanych przez Izbę – Jerzego Żyżyńskiego.

Źródło: PAP BIZNES, ISBnews