Futureal Investment Partners wchodzi na rynek inwestycyjny w Europie

Futureal Investment Partners wchodzi na rynek inwestycyjny w Europie
Budapeszt, ONE Business Park zrealizowany przez Grupę Futureal. Źródło: Futureal
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Futureal zapowiedział dziś (6.12.2021 r.) rozszerzenie działalności. Poprzez nowo powstałą spółkę Futureal Investment Partners zamierza inwestować w nieruchomości i zarządzać aktywami w całej Europie.

Futureal planuje osiągnąć znaczącą pozycję na rynku zarządzania inwestycjami i aktywami poprzez współpracę z kluczowymi inwestorami instytucjonalnymi w sektorach biurowym, logistycznym i handlowym w Europie.

Futureal Investment Partners ma znaczące zaplecze finansowe, zespół doświadczonych specjalistów w dziedzinie nieruchomości oraz ustrukturyzowaną i dobrze zaplanowaną strategię

W polu zainteresowań spółki znajdują się projekty do przebudowy i wynajmu. Futureal Investment Partners będzie je realizować kompleksowo, angażując się we wszystkie etapy inwestycji – od strategii, zakupu i finansowania po sprzedaż.

Specjalny zespół profesjonalistów

Firma zatrudniła już zespół profesjonalistów pod kierownictwem Karola Pilniewicza, byłego szefa regionu CEE Cromwell Property Group. Karol Pilniewicz, który w swoich działaniach skupia się na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, ściśle współpracuje z Balazsem Hornokiem – byłym dyrektorem ds. inwestycji w Europie w Rockspring Property Investment Managers.

W polu zainteresowań spółki znajdują się projekty do przebudowy i wynajmu.

Balazs Hornok będzie odpowiedzialny za strategię inwestycyjną Futureal Investment Partners w krajach Europy Zachodniej i USA.

Pozostali członkowie zespołu firmy byli zatrudnieni w Cushman & Wakefield, JLL, Griffin Real Estate i 7R.

Czytaj także: Rekordowy wrzesień na rynku biurowym, podpisano 1034 umowy

Ekspansja na rynki europejskie

‒ Futureal Investment Partners ma znaczące zaplecze finansowe, zespół doświadczonych specjalistów w dziedzinie nieruchomości oraz ustrukturyzowaną i dobrze zaplanowaną strategię.

Po wcześniejszym pomyślnym skoncentrowaniu się na rozwoju w Europie Środkowej, Futureal zdecydował się rozszerzyć obszar działalności na całą Europę, gdzie po epidemii COVID-19 pojawiają się atrakcyjne możliwości generowania ponadprzeciętnych zysków z inwestycji ‒ mówi Karol Pilniewicz.

Czytaj także: Rozpędza się rynek inwestycyjny w regionie EMEA, megatransakcje biurowe powyżej 1 mld euro

Futureal w Polsce

W Polsce grupa Futureal jest obecna już od 2014 r. poprzez należącą do niej markę Cordia, która specjalizuje się w projektach mieszkaniowych.

Warto nadmienić, że polski rynek zajmuje w strategii Cordii kluczowe miejsce – już teraz nad Wisłą sprzedaje się ok. połowa wszystkich mieszkań realizowanych przez Grupę.

Grupa Futureal jest obecna (w Polsce) już od 2014 r. poprzez należącą do niej markę Cordia

Poza tym w ostatnim roku Cordia została wyłącznym akcjonariuszem Polnord SA, polskiego dewelopera z atrakcyjnym bankiem ziemi, a także wyemitowała swoje pierwsze obligacje na rynku Catalyst. Aktualnie w jej ofercie znajdują się projekty w Warszawie, Krakowie, Trójmieście i Poznaniu.

Czytaj także: Rośnie rynek zielonych instrumentów na finansowanie proekologicznych nieruchomości

Źródło: Futureal, Cordia Polska