Funt szterling umacnia się, ponieważ Szkocja zostaje w Wielkiej Brytanii

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.250x376Euro (EUR) odbiło się ze swojego niskiego poziomu 1.2833 do poziomu 1.2929 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Wspólna waluta nadal jest niestabilna w stosunku do mocnego dolara, kiedy program QE zbliża się do swojego końca.

Dolar amerykański (USD) wzrósł do poziomu 109.45 w stosunku do jena japońskiego (JPY), osiągając w ten sposób swój najwyższy poziom od 2008 roku. Jen traci na wartości, ponieważ prezes BoJ, Haruhiko Kuroda, oświadczył, że łagodzenie polityki pieniężnej będzie kontynuowane aż do momentu, kiedy inflacja osiągnie poziom 2%.

Akcje

Akcje amerykańskie osiągnęły nowy rekordowy poziom, dzięki poprawie gospodarki w USA. Indeks US 500 (SPI) osiągnął nowe maksimum na poziomie 2014, a US Tech (NDQ) wzrósł do poziomu 4118, kiedy chińska spółka Alibaba zaczęła być dostępna publicznie i spodziewany jest wzrost jej wartości do 22 mld dolarów.

Towary

Ropa naftowa (WTI) spadła do poziomu 91.75 dolarów amerykańskich za baryłkę, kiedy mocny dolar wydaje się być bardziej atrakcyjny dla inwestorów niż towary.

Para dnia i Opcje FX

Funt brytyjski (GBP) odbył rajd do poziomu 1.6524 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), ponieważ wyborcy w Szkocji odrzucili jej niepodległość we wczorajszym referendum.

Inwestorzy w opcje powinni kupować opcje CALL na parze GBPUSD i korzystać jeśli para będzie kontynuowała swój rajd.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.