Fundusz KnowledgeHub zainwestuje 62 mln zł w ponad 40 start-upów

Fundusz KnowledgeHub zainwestuje 62 mln zł w ponad 40 start-upów
Fot. stock.adobe.com/Coloures-Pic
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
KnowledgeHub uruchomił nowy fundusz, który zainwestuje 62 mln zł w ponad 40 spółek w ciągu 4 lat na początkowym etapie ich rozwoju, podał fundusz. Swoje środki zaangażowali w niego prywatni inwestorzy oraz PFR Ventures. KnowledgeHub będzie największym funduszem działającym w ramach programu Starter uruchomionym przez PFR Ventures.

#KnowledgeHub uruchomił nowy fundusz, który zainwestuje 62 mln zł w ponad 40 spółek w ciągu 4 lat na początkowym etapie ich rozwoju #startupy

„Jako fundusz seed mamy dość krótki i bardzo precyzyjnie określony w czasie moment, w jakim powinny znajdować się spółki, w które chcemy zainwestować. Z jednej strony oczekujemy gotowego produktu, a przynajmniej jego MVP (Minimum Viabla Product), z drugiej nie inwestujemy w spółki będące już na etapie skalowania” – powiedział co-managing partner KnowledgeHub Krzysztof Dębowski, cytowany w komunikacie.

Czytaj także: Korporacje chcą budować start-upy. Powstaje The Heart Ventures >>>

Co najmniej pięć spółek w portfelu do końca czerwca

Do końca czerwca fundusz planuje mieć w portfelu co najmniej pięć spółek. Fundusz ma ośmioletni horyzont, w którym pierwsze cztery lata przeznaczył na inwestycje kapitałowe, a kolejne cztery na wyjścia z nich. Średnia oczekiwana roczna stopa zwrotu z inwestycji (IRR) to ok. 30%, podano także. KnowledgeHub koncentruje się na inwestycjach w start-upy działające w szeroko pojętym obszarze MarTech, FinTech, MedTech i DeepTech.

„KnowledgeHub planuje wspierać swoje spółki portfelowe pomagając w pozyskaniu finansowania w ramach kolejnych rund inwestycyjnych, zapewniając dotarcie do kluczowych decydentów, organizując platformę wymiany wiedzy, prowadząc działania z zakresu PR oraz udostępniając swoje zasoby back-office, m.in. w celu pozyskiwania i rozliczania dotacji ze środków UE” – czytamy w komunikacie.

KnowledgeHub to fundusz venture capital wspierający start-upy, które oferują unikalne technologie o globalnym potencjale rozwoju. W ramach swojej dotychczasowej działalności zainwestował w ponad 20 spółek, wśród których są takie firmy jak Senuto, NapoleonCat czy YieldRiser. Funduszem zarządzają Krzysztof Dębowski, Tomasz Piątkowski i Krzysztof Pudlak. Wszyscy trzej to byli przedsiębiorcy zaangażowani wcześniej m.in. w giełdowe SARE S.A. czy globalne domy mediowe GroupM oraz Saatch&Saatchi.

Źródło: ISBnews