Fundusz Erne Ventures planuje uruchomić giełdę kryptowalut

Fundusz Erne Ventures planuje uruchomić giełdę kryptowalut
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Erne Ventures ogłosił przejęcie spółki publicznej Revitum w celu zmiany jej strategii i uruchomienia giełdy kryptowalut, działającej zgodnie z wszelkimi wymaganiami prawnymi oraz posiadającej wszelkie stosowne licencje i zezwolenia, podał Erne.

#ErneVentures ogłosił przejęcie spółki publicznej #Revitum w celu zmiany jej strategii i uruchomienia giełdy kryptowalut #kryptowaluty #giełda

„Erne Ventures, który wprowadził na rynek publiczny 10 spółek, w ostatnich latach inwestował głównie w projekty growe. Wychodząc naprzeciw najnowszym trendom w finansowaniu startupów, fundusz szczególną uwagę zwraca obecnie na projekty planujące wdrożenie rozwiązań opartych o blockchain, również w ramach ICO (Initial Coin Offering)” – czytamy w komunikacie.

Jak wskazano, wadą wielu emisji cyfrowych walut jest brak pełnej informacji o twórcach projektów, czy też niewystarczająca dokumentacja pozwalająca w pełni ocenić ryzyko inwestycyjne. Większość ICO jest też często jedynie pomysłami w bardzo wczesnej fazie rozwoju.

„Z tego powodu fundusz skoncentruje się na tzw. reverse ICO, czyli na projektach spółek posiadających już gotowy produkt lub usługę. Na chwilę obecną Erne Ventures ma już zbudowaną grupę partnerów z prawie wszystkich kontynentów, którzy na zasadzie doradztwa lub bardzo bliskiej współpracy są gotowi uczestniczyć w realizowanych projektach. Zebrane kompetencje obejmują opracowanie ekonomiki tokenów i zasadności użycia technologii blockchain, doradztwo prawne, konsultacje marketingowe i PR, realizację kampanii reklamowych wraz z tworzeniem społeczności wokół produktu, programy lojalnościowe, rozwiązania KYC/AML, obsługę klienta przy emisji ICO, przygotowanie materiałów informacyjnych obejmujących whitepaper, dotarcie do inwestorów, jak również obsługę samej emisji walut cyfrowych” – wymieniono w informacji.

Poszerzenie strategii spółki Telehorse

Wcześniej zapowiedziano poszerzenie strategii innej notowanej spółki z grupy Erne Ventures, czyli Telehorse. Zarząd Telehorse ogłosił rozszerzenie zakresu działalności na rynku gier komputerowych poprzez uruchomienie społecznościowej platformy dystrybucyjnej o międzynarodowym zasięgu.

„Wykorzystując swój potencjał oraz posiadane kompetencje, Telehorse będzie finansować marketing oraz dystrybuować wybrane przez społeczność gry video i mobilne, bazując na technologii blockchain. Platforma będzie rozwijana w ramach spółki celowej, która planuje pozyskanie środków poprzez przeprowadzenie emisji ICO” – podano w informacji.

Erne Ventures jest notowanym na rynku NewConnect funduszem kapitałowym (venture capital), który jako inwestor krótkoterminowy lub średnioterminowy nastawia się na inwestycje w produkty i usługi charakteryzujące się potencjałem rozwoju na rynku globalnym.

Źródło: ISBnews