Fundusz Apollo przejmuje działającą między innymi w Polsce firmę Ingenico

Fundusz Apollo przejmuje działającą między innymi w Polsce firmę Ingenico
Źródło: Ingenico
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Po zakończonym sukcesem przejęciu przez Apollo Funds, Ingenico - globalny lider na rynku rozwiązań akceptacji płatniczych, ogłosił, że zaczyna działać jako niezależna firma. Nowa Rada Nadzorcza pomoże kierownictwu w przeprowadzeniu ambitnej transformacji i wdrożeniu nowej strategii biznesowej, czytamy w komunikacie firmy.

Z informacji dowiadujemy się, że Ingenico planuje wzmocnić swoją obecną ofertę i przyspieszyć zmianę w kierunku lepszego wykorzystania zestawu oprogramowania i usług opartych na chmurze, wykorzystując w tym celu najnowszą platformę opartą na systemie Android OS (Axium™), oferty Terminal as a Service (TaaS) oraz platformy Payments Platform as a Service (PPaaS™).

Firma jest także obecna w Polsce. Ingenico Polska Sp. z o.o. rozpoczęła działalność w 2005 i od tego czasu sprzedaje urządzenia płatnicze w Polsce i krajach bałtyckich, systematycznie zwiększając swoje udziały rynkowe.

Jak dowiedzieliśmy się w firmie udział w rynku terminali Ingenico w Polsce oscyluje obecnie na poziomie ok. 70%, to oznacza, że w polskim systemie płatniczym działa obecnie ponad 700 tys. urządzeń.

Dla porównania: w 2012 roku na polskim rynku działało ponad 87 tysięcy terminali Ingenico, co stanowiło prawie 27% udział w całym lokalnym rynku.

Ingenico w Polsce korzysta z usług szerokiej rzeszy wysoko kompetentnych partnerów. Terminale Ingenico pracują w sieciach: eCard, Elavon, eService, First Data Polska, Pekao SA, Polskie e-Płatności, Paytel, PaySquare, Six Payment.

E-paragony i obsługa sąsiednich rynków

We współpracy z największą w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej siecią sklepów convenience, w 2021 roku umożliwiono 2,5 mln klientom opłacenie rachunków za prąd lub gaz, odebranie paczek, wpłacenie bądź wypłacenie gotówki.

Takie rozwiązania pozwalają skalować biznes – aż 80% sprzedawców, którzy połączyli płatności z innymi operacjami, odnotowało w ostatnim roku co najmniej 20% wzrost sprzedaży – podaje firma.

Produkty Ingenico przyspieszyły i zautomatyzowały również procesy płatności bezgotówkowych w innych branżach. Terminale firmy wprowadziły firmy z sektora vendingowego, obszaru usług publicznych (np. ruchu drogowego, parkowania), czy dużych punktów i sieci handlowych. Jak zapewnia Ingenico, jej terminale mogą  sprostać takiemu wyzwaniu jak obsługa e-paragonów.

Ingenico wyszło naprzeciw oczekiwaniom tych klientów, którzy prowadzą swoją działalność poza granicami Polski.

W 2014 r. przy udziale swoich partnerów, spółka uruchomiła usługę „cross border services” dla podmiotów działających na wielu rynkach jednocześnie. Usługa obejmuje obsługę urządzeń w standardzie klienta bez konieczności poszukiwania lub uruchamiania lokalnych centrów operacyjnych.

Obecnie klienci korzystają z usługi „cross border services” w Rumunii, Czechach, na Słowacji, Węgrzech i w Chorwacji.

W Polsce działa także od 2020 roku Centrum Serwisowe w Bydgoszczy w ramach kilku centrów Operations Excellence obsługujących poszczególne części regionu EMEA.

Terminale płatnicze udostępnione osobom niewidomym

Ważną cechą rozwiązań Ingenico jest inkluzywność i ogólnodostępność płatności bezgotówkowych dla bardzo szerokiego grona użytkowników. Firma wprowadziła nowatorskie rozwiązanie, umożliwiające osobom niewidomym i niedowidzącym korzystanie z terminali płatniczych.

Rozwiązania dla terminali Ingenico z serii AXIUM zostały stworzone we współpracy z brytyjską organizacją charytatywną Royal National Institute of Blind People, zapewniającą informacje, wsparcie i porady dla niemal dwóch milionów niewidomych osób w Wielkiej Brytanii.

Czytaj także: Sprawdź, co może Twój terminal płatniczy>>>

Źródło: Ingenico Group, aleBank.pl