Fundacja Polska Bezgotówkowa stawia na edukację cyfrową konsumentów

Fundacja Polska Bezgotówkowa stawia na edukację cyfrową konsumentów
Anna Spychalska-Grzeszek, Źródło: FPB
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Fundacja Polska Bezgotówkowa ma już ponad 12 tysięcy odbiorców newslettera, do których regularnie docierają treści edukacyjne z portalu GotowiBezgotowkowi.pl, pełniącego rolę centrum edukacji finansowej i cyfrowej dla konsumentów.

GotowiBezgotowkowi.pl to pierwsze w Polsce internetowe centrum edukacji finansowej i cyfrowej dla konsumentów w każdym wieku.

Użytkownicy odnajdą tu informacje i porady dotyczące płatności bezgotówkowych, finansów cyfrowych, bezpieczeństwa w sieci oraz zarządzania domowymi finansami.

Na portalu znajdują się artykuły poradnikowe, wskazówki ekspertów, a także materiały i narzędzia dydaktyczne dla rodziców i nauczycieli, którzy temat finansów chcą włączyć w program nauczania najmłodszych.

Treści zamieszczane na portalu są podane w przystępny sposób i zostały podzielone na kategorie, tak aby użytkownik mógł szybko i intuicyjnie odnaleźć interesujące go tematy.

Serwis jest systematycznie aktualizowany i rozwijany, aby na bieżąco dostarczać użytkownikom kolejnych przydatnych informacji.

Umiejętności cyfrowe konsumentów

O komentarz dotyczący rozwijania cyfrowej edukacji konsumentów poprosiliśmy Annę Spychalską-Grzeszek dyrektorkę Obszaru Marketingu i Produktów w Fundacji Polska Bezgotówkowa.

„Cyfryzacja naszego codziennego życia postępuje w zwrotnym tempie, czy tego chcemy czy nie. Pandemia spowodowała, że nawet najbardziej oporni przekonali się do internetowych zakupów czy płatności bezgotówkowych. A kto chociaż raz skorzystał, ten już wie, że te nowoczesne narzędzia są naprawdę wygodne i przydatne, a w dodatku bardzo łatwe w obsłudze.

Co więcej widzimy na własne oczy, że coraz więcej spraw można załatwić online – nawet tych urzędowych. Pojawiają się też nowe aplikacje dostępne na telefon, za pomocą których można zamawiać usługi i produkty, a następnie kupować i od razu za nie płacić. Nie jest łatwo nadążyć za ogromem tych udogodnień – w szczególności osobom starszym. Dlatego właśnie powstał portal Gotowibezgotowkowi.pl Fundacji Polska Bezgotówkowa.”

Edukacja nadążająca za wydarzeniami

„GotowiBezgotowkowi.pl to pierwsze w Polsce internetowe centrum edukacji finansowej i cyfrowej dla konsumentów liczy już grono stałych czytelników. W tej chwili mamy już ponad 12 tys. użytkowników zapisanych do Newslettera, którym wysyłamy cyklicznie informacje na temat aktualnych i ważnych spraw.

Ostatnio przypominaliśmy o tym, że PIT można złożyć przez Internet. Jednak główną rolą portalu jest przede wszystkim – edukacja finansowa. Niezwykle ważne bowiem jest, aby korzystając z cyfrowych narzędzi robić to umiejętnie i bezpiecznie.”

Źródło: aleBank.pl