Fundacja FinTech Poland dołącza do grona partnerów strategicznych BIK HUB

Fundacja FinTech Poland dołącza do grona partnerów strategicznych BIK HUB
Fot. stock.adobe.com / profit_image
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Fundacja FinTech Poland i Biuro Informacji Kredytowej podpisały porozumienie o współpracy strategicznej. Celem jest partnerstwo na rzecz wspierania i rozwoju kultury innowacji finansowej w Polsce w ramach programu piaskownicy technologicznej BIK HUB.

To synergia doświadczeń i kompetencji BIK w budowie rozwiązań analityczno-informatycznych dla sektora finansowego połączona ze społecznością Fundacji, która aktywnie wspiera rozwój polskiego ekosystemu FinTech, informują w komunikacie Partnerzy.

Do grona partnerów strategicznych Programu BIK HUB dołącza Fundacja FinTech Poland, której misją jest wspieranie proaktywnych i odważnych działań wspierających innowacje finansową zarówno realizowanych przez dojrzałe instytucje finansowej jak i nowych uczestników rynku.

Czytaj także: Piaskownica technologiczna dla firm, BIK i SGH podpisały umowę o strategicznym partnerstwie

Innowacyjny program BIK HUB

Wpisuje się to w koncepcję nowatorskiej inicjatywy BIK ‒ środowiska testowania nowych rozwiązań dla firm zainteresowanych rozwojem innowacyjnych produktów i usług. To sygnał, że w świecie produktów i usług finansowych łączą siły partnerzy, którzy chcą aktywnie działać w obszarze innowacji.

‒ Jest nam niezmiernie miło, że Fundacja FinTech Poland wzmacnia grono partnerów strategicznych Programu BIK HUB, którego głównym elementem jest piaskownica technologiczna mówi dr Mariusz Cholewa, prezes zarządu Biura Informacji Kredytowej.

W świecie produktów i usług finansowych łączą siły partnerzy, którzy chcą aktywnie działać w obszarze innowacji

‒ Doświadczenie Fundacji w kreowaniu trendów w obszarze rozwoju innowacji finansowych w Polsce to cenny merytorycznie wkład w rozwój i popularyzację naszego Programu, który adresujemy do podmiotów z różnych sektorów gospodarki zainteresowanych praktycznym przetestowaniem swoich prototypowych rozwiązań w bezpiecznym środowisku.

Już niedługo będzie to możliwe za sprawą pilotażowej inicjatywy BIK Open API, czyli platformy integrującej dane z różnych źródeł zewnętrznych – wyjaśnia prezes BIK.

Czytaj także: 26 firm z całego świata chce testować swoje innowacje w polskim Sandbox Blockchain

Wspólny ekosystem nowoczesnych usług finansowych

W ramach realizacji porozumienia FinTech Poland udzieli wsparcia merytorycznego przy realizacji Programu oraz włączy się w konsultacje o charakterze biznesowym, będzie również promować Program BIK HUB, m.in. poprzez nabór i wsparcie procesu testowania rozwiązań przez uczestników piaskownicy informatycznej. Wspólnie z BIK organizować będzie również wydarzenia o charakterze edukacyjnym i biznesowym.

‒ Strategicznym celem Fundacji FinTech Poland jest budowa Centrum Finansowego Nowej Generacji w Polsce. Jednym z jego filarów jest innowacyjność, której stałe podnoszenie jest jednym z ważniejszych wyzwań stojących obecnie przed Polską.

Dlatego współpraca z BIK w budowaniu ekosystemu wokół nowoczesnych usług finansowym w ramach piaskownicy technologicznej wpisuje się w działalność Fundacji FinTech Poland. Chcielibyśmy, żeby projekt dotarł do jak najszerszego grona podmiotów i odpowiadał im potrzebom.

Mając zatem na uwadze nasze doświadczenie i wiedzę na temat współpracy fintechów z tradycyjnymi instytucjami finansowymi, przystąpiliśmy do Programu jako partner strategiczny – mówi Paweł Widawski, Prezes Zarządu Fundacji FinTech Poland.

Czytaj także: Umowa UKNF i KDPW w sprawie Piaskownicy SandboxDLT i współpracy przy rozwoju blockchain

Źródło: Biuro Informacji Kredytowej / BIK, Fundacja FinTech Poland