Fundacja Banku Millennium podsumowała specjalną edycję programu dla obywateli Ukrainy

Fundacja Banku Millennium podsumowała specjalną edycję programu dla obywateli Ukrainy
Fot. Bank Millennium
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
24 sierpnia, 6 miesięcy od wybuchu wojny w Ukrainie, zaatakowany kraj obchodzi 31. rocznicę niepodległości. Ten dzień, Fundacja Banku Millennium wybrała na emisję filmu o wolontariuszach - 140 pracownikach Banku Millennium, którzy zrealizowali swoje 33 pomocowe inicjatywy i pomogli 8.000 uchodźców w specjalnej edycji programu fundacji "#słuchaMYwspieraMY dla obywateli Ukrainy". Na program wolontariacki i wsparcie organizacji pozarządowych Fundacja Banku Millennium i Bank Millennium przeznaczyli 1 mln złotych.

Od 1 marca do 31 maja 2022 roku Fundacja Banku Millennium realizowała program „#słuchaMYwspieraMY dla obywateli Ukrainy” i wspólnie z pracownikami banku organizowała inicjatywy pomocowe dla obywateli Ukrainy, którzy po 24 lutego znaleźli się w Polsce w poszukiwaniu schronienia. 140 wolontariuszy, dzięki uzyskanym grantom od fundacji niosło wsparcie dla potrzebujących. Wolontariusze dotarli do punktów noclegowych i żywnościowych, przedszkoli, szkół, świetlic, placówek oświatowych, fundacji, organizacji. Byli na dworcach i stacjach, na granicy i przyjmowali uchodźców w swoich domach.

Więcej o pomocy polskich banków dla Ukrainy >>>

Jeszcze przed chwilą granica była tym, co dzieli, nie łączy. Po 24 lutego br. połączyła nas już na zawsze. Jako społeczeństwo i społeczność bankowa dzisiaj inaczej już rozumiemy dobroczynność. Rozumiemy ją jako realne, prawdziwe zaangażowanie. To zrozumienie idzie w parze ze wsłuchaniem się w potrzeby innych i pomaganiem. W obliczu wydarzeń w Ukrainie ważne było tempo reakcji i skala działań. Zareagowaliśmy błyskawicznie i wspólnie z naszymi kolegami i koleżankami nieśliśmy pomoc obywatelom Ukrainy. Częścią naszej załogi są również osoby z Ukrainy, które same też realizowały swoje inicjatywy i oceniały zgłoszone inicjatywy pracowników. Razem ze 140 pracownikami, ich bliskimi i rodzinami pomogliśmy ponad 8.000 uchodźców. Dzięki Fundacji Banku Millennium i Bankowi Millennium na działalność wolontariacką i wsparcie organizacji pozarządowych przekazaliśmy 1 mln złotych. Wymieniam liczby, ale to dzięki zaangażowaniu ludzi mogliśmy pomóc. Nie czekamy – słuchamy, wspieramy i działamy – powiedziała Aleksandra Tobiasz z Departamentu Public Relations Banku Millennium, koordynatorka programu #słuchaMYwspieraMY.

Czytaj także: Santander nagrodzony za działania na rzecz ukraińskich uchodźców >>>

Fundacja podziękowała wolontariuszom za udział w specjalnej edycji programu publikując film, p.t „KTO, jak nie MY? #słuchaMYwsperaMy obywateli Ukrainy”, których są bohaterami. Film został opublikowany na kanałach komunikacyjnych fundacji i banku: You Tube, fanpage’u FB fundacji, stronie www fundacji, Linkedin i w wewnętrznym portalu bankowym, Świecie Millennium. Tym gestem Fundacja Banku Millennium  i Bank Millennium uczcili Dzień Niepodległości Ukrainy.

Czytaj także: Akcja Wspieramy! – banki spółdzielcze z Grupy BPS pomagają uchodźcom z Ukrainy >>>

Film Fundacji znajduje się na kanale You Tube: „Kto, jak nie MY?” #słuchaMYwspieraMY obywateli Ukrainy – YouTube

Źródło: Bank Millennium