Frank Bock odwołany z funkcji wiceprezesa mBanku

Frank Bock odwołany z funkcji wiceprezesa mBanku
Frank Bock. Źródło: mBank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada Nadzorcza mBanku odwołała z dniem 31 grudnia 2020 roku Franka Bocka z funkcji wiceprezesa ds. Rynków Finansowych, co jest związane z reorganizacją tego obszaru i chęcią podniesienia efektywności struktury organizacyjnej ‒ podał mBank w komunikacie.

#FrankBock będzie zaangażowany w reorganizację do końca bieżącego roku #COVID19 #Reorganizacja #SektorBankowy @mBankpl

„Negatywne skutki ekonomiczne spowodowane przez pandemię COVID19 wymagają w sektorze bankowym dostosowania strategii oraz podejmowania niestandardowych działań” ‒ napisano w komunikacie.

„Rozwiązanie umowy z Panem Frankiem Bock z dniem 31 grudnia 2020 r. jest związane z reorganizacją obszaru rynków finansowych w ramach innych obszarów biznesowych banku, celem podniesienia efektywności struktury organizacyjnej i procesowej, a jej skutkiem będzie zmniejszenie o jedno liczby stanowisk w Zarządzie banku.

Pan Frank Bock będzie zaangażowany w reorganizację obszaru do końca bieżącego roku” ‒ dodano.

Zgodnie ze statutem mBanku Zarząd składa się z co najmniej trzech członków powoływanych na wspólną 5-letnią kadencję.

Obecny Zarząd mBanku składa się z 7 członków, których mandat wygasa z dniem odbycia walnego zgromadzenia (2023 r.), zatwierdzającego sprawozdanie finansowe mBanku za rok 2022.

Czytaj także: mBank: założenie konta na selfie pod koniec czerwca

Życiorys zawodowy Franka Bocka

Przed powołaniem do Zarządu mBanku S.A. Frank Bock pełnił funkcję dyrektora zarządzającego w pionie skarbu w Commerzbank AG od początku 2009 roku.

Jego obowiązki obejmowały zarządzanie aktywami i pasywami, Fundusz-Transfer-Pricing, zarządzanie ryzykiem rynkowym, a także zarządzanie płynnością dla Europy Środkowo-Wschodniej we Frankfurcie, Pradze, Budapeszcie i Moskwie, a także wspieranie funkcji skarbu państwa dla strategicznych spółek zależnych: Comdirect, Commerz Real i mBanku wspomaganie funkcjonalne.

Wcześniej był odpowiedzialny za zarządzanie ryzykiem rynkowym ksiąg bankowych i zarządzanie portfelem płynności jako dyrektor ds. zarządzania aktywami i pasywami w grupie zarządzania kapitałem i skarbem w Dresdner Bank AG we Frankfurcie nad Menem.

Czytaj także: Santander Bank Polska, mBank i R.POWER z największą w Polsce umową finansowania projektów fotowoltaicznych

Przeszedł do Dresdner Bank AG z WestLB AG w Düsseldorfie, gdzie zajmował stanowisko szefa Credit Treasury w pionie skarbu grupy i członkiem zarządu ds. ryzyka.

Podczas swojej kariery Frank Bock zajmował różne stanowiska w pionie skarbu i zarządzania ryzykiem w różnych instytucjach w Niemczech, Nowym Jorku i Londynie. Frank Bock ukończył Diplom-Wirtschaftsingenieur z Technische Universität Karlsruhe / Niemcy, specjalizacja w inżynierii finansowej i informatyce.

Wiceprezesem Zarządu mBanku S.A. ds. Rynków Finansowych był od 1 maja 2017 r.

Czytaj także: Wyjątkowa aukcja mBanku dla poszukujących alternatywnych inwestycji

Źródło: PAP BIZNES