Forum Usług Płatniczych – edycja 2020

Forum Usług Płatniczych – edycja 2020
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Pandemia COVID-19 odcisnęła piętno na całej gospodarce, rynek finansowy nie jest tu wyjątkiem. W przeciwieństwie jednak do większości branż dla sektora usług płatniczych obecny kryzys oznaczał ożywienie.

Choć w początkowej jego fazie znacznie wzrosło zainteresowanie gotówką, później trend się zdecydowanie odwrócił. I coraz powszechniejsze stały się elektroniczne instrumenty płatnicze. Zapewne przyczyniły się do tego zalecenia WHO i polskich służb sanitarnych – przekonały one nawet seniorów, uchodzących za najtwardszych zwolenników gotówki.

Od połowy marca obserwujemy wzrost zainteresowania kartami debetowymi wśród klientów powyżej 60. roku życia o kilkanaście procent” – wskazywali na początku kwietnia br. przedstawiciele Banku Millennium. W tym trudnym czasie znakomicie spisali się operatorzy kart płatniczych i właściciele terminali – już w marcu limit płatności zbliżeniowych bez konieczności podawania PIN-u podniesiono z 50 do 100 złotych. Co więcej, znakomicie rozwija się rynek aplikacji mobilnych.

Z płatności telefonem korzysta już ponad 3,3 mln Polaków, a więc prawie o 1,5 mln więcej niż rok temu. Coraz powszechniej używa się sprzętu typu wearables, czyli inteligentnych zegarków bądź opasek, w których istnieje funkcja zapłaty. Wszystko to umożliwia technologia tokenizacji kart płatniczych – pozwala ona na przypisanie tokenu karty nie tylko do dowolnego podłączonego do sieci urządzenia, ale też do konkretnego sprzedawcy. Polacy mogą też, i czynią to na coraz większą skalę, z płatności automatycznych i cyfrowych portfeli. O tym wszystkim będziemy mówić podczas tegorocznej edycji Forum Usług Płatniczych.

Forum w nowej formule, spotkanie on-line odbędzie się już 29 października.

W imieniu organizatorów zapraszamy do uczestnictwa i zachęcamy do rejestracji: www.aleBank.pl/FUP