Forum Usług Płatniczych – dokąd zmierzamy z nowoczesnymi płatnościami?

Forum Usług Płatniczych – dokąd zmierzamy z nowoczesnymi płatnościami?
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Pięć polskich banków znajduje się wśród 31 liderów bankowości elektronicznej w skali światowej według Deloitte, pisze Włodzimierz Kiciński, wiceprezes Związku Banków Polskich przed Forum Usług Płatniczych, które odbędzie się 20 października.

Obszar płatności jest już dzisiaj polem konkurowania banków z nowymi instytucjami płatniczymi.

Otwarta bankowość i mobilne bankowanie stawiają nowe wymagania tak przed bankami jak i klientami. Istotne jest zwłaszcza odróżnienie identyfikacji klienta od silnego uwierzytelnienia zleconej przez niego transakcji płatniczej.

Dbając o bezpieczeństwo środków finansowych trzeba pamiętać o ostrożnym otwieraniu nowych aplikacji na urządzeniach mobilnych i konsekwentnym nieudostępnianiu swoich danych uwierzytelniających.

Prostota i szybkość płatności wymaga zachowania reguł bezpieczeństwa.

Akceptujące „klikanie” wymaga zachowania logiki i poszanowania reguł bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa danych wrażliwych zwłaszcza wówczas, gdy najszybciej rosną transakcje realizowane w bankowości mobilnej.

Włodzimierz Kiciński, wiceprezes Związku Banków Polskich  w środę 20 października otworzy Forum Usług Płatniczych.

Będzie moderatorem panelu „Warto bezgotówkowo – dokąd zmierzamy z nowoczesnymi płatnościami” w ramach sesji „ Usługi płatnicze w dobie cyfryzacji – czyli co trzeba wiedzieć aby nie dać się zaskoczyć.”

Zapraszamy!

Więcej informacji oraz rejestracja:

www.aleBank.pl/FUP

Źródło: aleBank.pl