FOMC kończy skup aktywów, dolar umacnia swój kurs

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.250x376Euro (EUR) spadło wczoraj z poziomu 1.2770 do poziomu 1.2626 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) po tym, jak Bank Rezerwy Federalnej oficjalnie zakończył swój pięcioletni program skupu aktywów, w związku z zauważalną poprawą sytuacji na rynku pracy w USA. Dzisiaj zostanie ogłoszony miesięczny wskaźnik inflacji CPI w Niemczech.

Dolar amerykański (USD) odbył wczoraj swój rajd do poziomu 108.95 w stosunku do jena japońskiego (JPY) wskutek szybszej poprawy stanu amerykańskiej gospodarki, która wzbudziła nadzieje inwestorów na podniesienie przez Fed poziomu stóp procentowych w przyszłym roku. „Zielony” zyskał na wartości stosunku do większości głównych walut po wczorajszej konferencji FOMC. Dzisiaj zostanie ogłoszony roczny wskaźnik inflacji w Japonii, inwestorzy spekulują o wzroście jego danych. Na dzisiejszy dzień zaplanowano również publikację kwartalnego raportu o poziomie PKB w Stanach Zjednoczonych.

Akcje

Akcje azjatyckie zyskały na wartości po zakończeniu programu skupu aktywów przez Fed. Notowania Japan 225 (NKI) wzrosły do poziomu 15707, China 50 (CNX) wzrosły do poziomu 7224, indeks Hong Kong 50 (HSX) osiągnął poziom 23882, a India 50 (IND) jest obecnie notowany w okolicach swojego maksimum wszechczasów na poziomie 8197.

Towary

Soja (SOY) zyskała na wartości osiągając tym samym swoje dwumiesięczne maksimum na poziomie 1044.13 dolarów amerykańskich w związku z opóźnieniami w dostawie tego towaru.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) straciło na wartości osiągając w ten sposób swoje trzytygodniowe minimum po tym jak przedstawiciele Fed wypowiedzieli się na konferencji FOMC w tonie bardziej „jastrzębim” niż oczekiwano. Obecnie inwestorzy rozglądają się raczej za ryzykownymi aktywami.

Traderzy zainteresowani opcjami mogą utworzyć opcję PUT na parze XAUUSD i zyskać, jeżeli że para utrzyma swój „niedźwiedzi” trend, ograniczając przy tym ryzyko do wpłaconej premii.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Director
Easy Forex Trading Ltd.