Fitch tnie ratingi polskich banków

Fitch tnie ratingi polskich banków
Fot. stock.adobe.com / vacant
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Agencja Fitch obniżyła ratingi Banku Pekao, Santander Bank Polska, Banku Handlowego i ING Banku Śląskiego.

Bank Pekao

Agencja Fitch obniżyła długoterminowy rating (IDR) Banku Pekao do „BBB” z „BBB+”. Perspektywa pozostaje stabilna – poinformował Fitch w komunikacie.

Jednocześnie Fitch obniżył także rating VR Banku Pekao do „bbb” z „bbb+”, a krajowego ratingu długoterminowego do „AA-„(pol) z „AA”(pol).

Jak podano, ratingi zostały usunięte z listy obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym (RWN).

Fitch obniżył również długoterminowy rating Pekao Banku Hipotecznego do „BBB” z „BBB+” oraz jego długoterminowy rating krajowy do „AA-„(pol) z „AA”(pol). Perspektywy ratingów są stabilne i zostały usunięte z RWN. 

Santander Bank Polska

Agencja Fitch obniżyła rating VR Santander Bank Polska do „bbb” z „bbb+”, usuwając rating z listy obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym i podtrzymała długoterminowy rating (IDR) banku na poziomie „BBB+”, z perspektywą stabilna.

Jak podano, obniżenie ratingu VR odzwierciedla zwiększoną presję na profil kredytowy banku ze strony środowiska operacyjnego w Polsce. 

ING Bank Śląski

Agencja Fitch obniżyła rating VR ING Banku Śląskiego do poziomu „bbb” z „bbb+”, usuwając rating z listy obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym (RWN) i podtrzymała długoterminowy rating (IDR) banku na poziomie „A+”, z perspektywą stabilną.

Jak podano, obniżenie ratingu VR i usunięcie go z listy RWN odzwierciedla zwiększoną presję na profil kredytowy banku ze strony środowiska operacyjnego w Polsce. 

Bank Handlowy

Agencja Fitch obniżyła rating VR Banku Handlowego do „bbb+” z „a-„, utrzymując rating na liście obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym i podtrzymała długoterminowy rating (IDR) banku na poziomie „A-„, z perspektywą stabilną.

Jak podano, obniżenie ratingu VR odzwierciedla opinię agencji, że środowisko operacyjne stwarza zwiększone ryzyko dla samodzielnego profilu kredytowego banku. 

Źródło: PAP BIZNES