Fitch Ratings umieścił rating Banku Handlowego na liście obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym

Fitch Ratings umieścił rating Banku Handlowego na liście obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym
Fot. stock.adobe.com / vacant
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Fitch Ratings umieścił Viability Rating (VR) Banku Handlowego na liście obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym, po ogłoszeniu przez Citigroup zaktualizowanej strategii wyjścia z biznesu konsumenckiego na 13 rynkach, w tym Polski - podała agencja ratingowa w komunikacie.

15 kwietnia Citigroup poinformował, że będzie dążył do wyjścia z segmentów detalicznych na 13 rynkach, w tym z rynku polskiego.

Citibank ma 75 proc. akcji Banku Handlowego.

Czytaj także: Citigroup chce wyjść z segmentu detalicznego na 13 rynkach, również w Polsce >>>

Polska pozostaje priorytetowym rynkiem europejskim dla Citigroup w regionie EMEA, poinformował wówczas CEO regionu EMEA w Citi David Livingstone. 

Będziemy nadal inwestować i rozwijać naszą działalność instytucjonalną, która była podstawą sukcesu Citi Handlowy przez ostatnie 20 lat i która jest wiodącą na rynku w Polsce.

„Kontynuujemy także rozwój naszych Citi Solutions Centers w Warszawie i Olsztynie, jednych z największych i najbardziej efektywnych centrów operacyjnych w Polsce” – powiedział Livingstone, cytowany w komunikacie. 

Czytaj także: Będą chętni na zakup części detalicznej Banku Handlowego?

Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie – najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. W ofercie grupy kapitałowej oprócz klasycznych usług bankowych znajdują się usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez dom maklerski oraz produkty leasingowe. Bank jest notowany na rynku głównym GPW od 1997 r. Aktywa razem banku wyniosły 60,9 mld zł na koniec 2020 r.

Źródło: PAP BIZNES, ISBnews