Filip Grzegorczyk wiceprezesem Grupy Azoty

Filip Grzegorczyk wiceprezesem Grupy Azoty
Logo Grupy Azoty Źródło: Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada nadzorcza Grupy Azoty powołała Filipa Grzegorczyka na członka zarządu spółki XI kadencji i powierzyła mu funkcję wiceprezesa zarządu z dniem 15 grudnia 2020 roku, podała spółka.

„Menedżer z wieloletnim doświadczeniem w dużych spółkach kapitałowych na stanowiskach w randze członka zarządu i dyrektora. Doświadczenie zawodowe zdobyte w spółkach o charakterze przemysłowych i jednostkach dominujących struktur holdingowych (energetyka, paliwa, sektor publiczny)” – czytamy w komunikacie.

Wykształcenie i doświadczenie zawodowe

Filip Grzegorczyk jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie uzyskał tytuł doktora habilitowanego nauk prawnych oraz École de management de Normandie/AESE Business School/Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie – tytuł MBA.

W latach 2016-2020 był prezesem Tauron Polska Energia, w latach 2015-2016 – podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, a wcześniej m.in. dyrektorem ds. korporacyjnych Przedsiębiorstwa Obrotu Energią i Paliwami EGW (obecnie Weglokoks Energia), pełnomocnikiem zarządu ds. rozwoju energetyki w Kompanii Węglowej i wiceprezesem Taurona, wymieniono.

Czytaj także: Nowy prezes Grupy Azoty: Tomasz Hinc >>>

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 11,3 mld zł w 2019 r.

Źródło: ISBnews