Federalny Związek Banków Ludowych i Banków Raiffeisena: BVR: kompetencje, standardy, strategia

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nbs.2011.04.foto.034.a.200xFederalny Związek Niemieckich Banków Ludowych i Banków Raiffeisena (BVR) zrzesza 1156 członków, dwa zrzeszenia DZ Banku i WGZ Banku, a także ich spółki zależne i związki rewizyjne.

Prof. dr hab. Eugeniusz Gostomski

BVR powstał w 1972 r., do czasu zjednoczenia Niemiec jego siedziba znajdowała się w Bonn, obecnie jest w Berlinie. Związek zrzeszający wszystkie banki spółdzielcze stanowi dobry przykład izby gospodarczej, która w istotnym stopniu przyczynia się do siły i efektywności zrzeszonych spółdzielni kredytowych.

Wszyscy członkowie BVR płacą składkę na rzecz związku, ponadto wspierają funkcjonowanie Funduszu Promocyjnego, który na płaszczyźnie krajowej podejmuje działania marketingowe na rzecz marek „Banki Ludowe” i „Banki Raiffeisena”. Składka lokalnych banków na rzecz funduszu wynosi co najmniej 0,042 promila ich sumy bilansowej. walne zgromadzenie członków związku odbywa się przynajmniej raz w roku, każdy członek BVR reprezentowany jest przez wyznaczonego przedstawiciela i dysponuje zawsze jednym głosem. Do kompetencji walnego zgromadzenia należy m.in. wybór rady związku i audytorów dokonujących weryfikacji sprawozdań finansowych BVR i usytuowanego przy nim Funduszu Gwarancyjnego.

Walne wybiera na trzyletnią kadencją reprezentatywną ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI