Ewa Krajewska nowym Głównym Inspektorem Farmaceutycznym

Ewa Krajewska nowym Głównym Inspektorem Farmaceutycznym
Fot. Ministerstwo Zdrowia
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Premier Mateusz Morawiecki powołał z dniem 8 lutego 2021 r. Ewę Krajewską na stanowisko Głównego Inspektora Farmaceutycznego, poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Nominację wręczył minister zdrowia Adam Niedzielski.

Moim celem jako Głównego Inspektora Farmaceutycznego jest zarówno szersze włączenie GIF w bieżące zarządzanie walką z epidemią od strony bezpieczeństwa farmaceutycznego, jak i zabezpieczenie potrzeb pacjentów poza sferą covidową.

„Chcę przybliżyć społeczeństwu wagę i znaczenie działania wojewódzkich inspekcji farmaceutycznych” – powiedziała nowa szefowa GIF, cytowana w komunikacie.

Wykształcenie i doświadczenie zawodowe

Mgr farm. Ewa Krajewska jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Ma wieloletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w zakresie zarządzania jednostkami aptecznymi, projektami ogólnopolskimi związanymi z propagowaniem nauki i rozwojem zawodowym farmaceutów, podano w komunikacie.

Ewa Krajewska ma rozległą wiedzę z zakresu mechanizmów funkcjonujących na rynku lekowym w odniesieniu do aptek, szpitali oraz Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji resortu zdrowia, który uczestniczy w podejmowaniu strategicznych decyzji dla szeroko pojętej polityki lekowej państwa, podano także.

Od marca 2020 r. Krajewska pełniła funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji w Ministerstwie Zdrowia. Była także zastępcą Przewodniczącego Zespołu ds. opieki farmaceutycznej, przewodniczącą Zespołu ds. dostępności tlenu medycznego i członkiem Komitetu Sterującego na wspólne zakupy w KE.

Poprzednikiem Krajewskiej na stanowisku Głównego Inspektora Farmaceutycznego był Jarosław Pinkas, który pełnił tę funkcję w latach 2018-2020, a w listopadzie ub. roku złożył rezygnację z przyczyn zdrowotnych.

Źródło: ISBnews