Europejskie Forum Nowych Idei online przez cały rok: EFNI TALKS

Europejskie Forum Nowych Idei online przez cały rok: EFNI TALKS
Źródło: Konfederacja Lewiatan
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Europejskie Forum Nowych Idei rozpoczyna cykl spotkań online, które swoją tematyką będą nawiązywać do konferencji, która od ponad 10 lat odbywa się jesienią w Sopocie i zyskała miano jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń gospodarczo-społecznych w Europie Środkowej, czytamy w komunikacie prasowym Konfederacji Lewiatan.

Pierwsze spotkanie z cyklu EFNI TALKS odbędzie się 12 kwietnia. Głównym tematem będzie wojna w Ukrainie i jej potencjalne skutki. Wśród zaproszonych gości są m.in.: ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca, prof. Jerzy Buzek, prof. Witold Orłowski, prof. Roman Kuźniar oraz gen. Leszek Soczewica.

‒ Wojna w Ukrainie niesie ze sobą dwie duże konsekwencje: historyczną jedność wolnego świata: krajów UE, Stanów Zjednoczonych, NATO oraz wynikające z tej jednomyślności Zachodu bezprecedensowe sankcje gospodarcze nałożone na agresora ‒ Rosję, które mają ogromny wpływ również na naszą gospodarkę – mówi Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan.

‒ Warto dyskutować i być przygotowanym na różne scenariusze, dlatego pierwsza edycja EFNI TALKS jest poświęcona właśnie nowemu porządkowi świata, spowodowanemu agresją Rosji na Ukrainę – dodaje Witucki.

Czytaj także: Deklaracja Sopocka ‘21: EFNI wezwało rząd do podjęcia prawdziwego dialogu z Unią Europejską

Rejestracja uczestników

Pierwsze spotkanie z serii EFNI TALKS odbędzie się we wtorek, 12 kwietnia o godz. 10:00.

Udział jest bezpłatny.

Aby wziąć udział w transmisji wystarczy zarejestrować się pod tym linkiem.

Agenda EFNI TALKS

Wydarzenie rozpocznie dyskusja „Nowy koncert mocarstw czy przeddzień radykalnej zmiany?”, w której wezmą udział m.in. gen. Leszek Soczewica i Sławomir Sierakowski z Krytyki Politycznej.

O 11:20 rozpocznie się debata „Ekonomia – trwała niepewność?” z udziałem m.in. prof. Jerzego Buzka i Henryki Bochniarz.

Szczegółowa agenda pierwszego spotkania EFNI TALKS dostępna jest na stronie internetowej Konfederacji Lewiatan.

Dyskusje organizowane w ramach cyklu EFNI TALKS są bezpłatne i otwarte. Organizatorzy zachęcają jednak społeczność i przyjaciół EFNI do wsparcia inicjatyw związanych z pomocą Ukrainie  i osobom uciekającym przed wojną.

Konfederacja Lewiatan uruchomiła specjalny numer konta na który można przelewać datki na pomoc Ukrainie. Szczegóły dostępne pod tym adresem.

Źródło: Konfederacja Lewiatan