Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej wyróżniony za program „Youngster”

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

efrwp.150xEuropejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej oraz Wydawnictwo "Macmillan Education" - partner Fundacji - zostali docenieni w XVI edycji Raportu "Społeczna Odpowiedzialność Biznesu" za program "Youngster". Wyróżnienie odebrał prezes EFRWP, Marek Zagórski, podczas gali, która miała miejsce 14 lutego br. w Warszawie.

Program „Youngster” – realizowany przez EFRWP oraz Wydawnictwo „Macmillan Education” – ruszył w 2007 roku. Jego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży z terenów wiejskich poprzez naukę języka angielskiego. W ramach programu uczniowie trzecich klas gimnazjów (położonych na terenach wiejskich) uczestniczą w dobrowolnych zajęciach, stanowiących uzupełnienie i rozszerzenie programu nauczania tego języka.

Wyróżnienie w ramach XVI edycji Raportu „Społeczna Odpowiedzialność Biznesu” tygodnika „Gazeta Finansowa” zostało przyznane realizatorom programu za działania prowadzone w 2012 roku.  Uroczystość rozdania wyróżnień miała miejsce 14 lutego br. w Warszawie. Wziął w niej udział prezes EFRWP – Marek Zagórski oraz przedstawiciele Fundacji.

– Tworząc program „Youngster” zależało nam na tym, aby uczniowie mieszkający na wsi mieli taką samą możliwość rozwoju jak gimnazjaliści z miast, a tym samym dostępu do szkół średnich i wyższych – mówi Marek Zagórski, Prezes Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej. – To, co wyróżnia nasz projekt spośród innych programów edukacyjnych, to brak klasówek, ocen czy prac domowych. Efekty programu potwierdzają, że wybrane metody się sprawdzają – dodaje.

Program „Youngster” jest finansowany przez EFRWP. Wsparcia merytorycznego udziela partner projektu –  wydawnictwo „Macmillan Education”.

Więcej informacji o programie na stronie: www.youngster.pl

Raport „Społeczna Odpowiedzialność Biznesu” tygodnika „Gazeta Finansowa” publikowany jest co kwartał i w całości dotyczy obszaru CSR. Wyróżnienia przyznawane są za projekty, których celem jest wsparcie rozwoju ważnych społecznie obszarów.