European Quality Certificate 2020 dla e-wizyt w ZUS, ponad 42 tys. klientów

European Quality Certificate 2020 dla e-wizyt w ZUS, ponad 42 tys. klientów
Fot. Stock.adobe.com/piter2121
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Ponad 42 tysięcy klientów skorzystało z e-wizyt w ZUS. Wideorozmowa z ekspertem Zakładu pozwala załatwić wiele spraw bez konieczności wychodzenia z domu. ZUS otrzymał prestiżowe wyróżnienie European Quality Certificate 2020 za wdrożenie e-wizyt ‒ czytamy w komunikacie ZUS.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadził takie rozwiązanie w październiku 2020 roku. W ciągu kilku miesięcy z wideorozmowy z ekspertem ZUS skorzystało ponad 42 tys. klientów i liczba ta cały czas rośnie.

E-wizyta jest też dostępna dla osób niesłyszących i niedowidzących. Codziennie e-wizytę rezerwuje kilkaset osób w całym kraju.

‒ Wyróżnienie dla e-wizyty w ZUS to ogromny sukces. Certyfikat świadczy o jakości i wysokich standardach w prowadzonej działalności. Motywuje też do ciągłego doskonalenia się. To docenienie profesjonalizmu, zaangażowania i dążenia do świadczenia usług o najwyższej jakości – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

E-wizytę mogą również zarezerwować osoby niewidzące i niedowidzące – na stronie e-wizyt zastosowano kolory i kontrast zgodne ze standardami dostępności WCAG 2.0

‒ Warto pamiętać, że to nie pierwszy certyfikat, jaki otrzymał Zakład. Tytuł European Quality Certificate 2018 trafił do ZUS również za wdrożenie stanowiska doradcy emerytalnego – dodaje prof. Uścińska.

Czytaj także: Emerytury i renty międzynarodowe: przed złożeniem wniosku lepiej skorzystać z e-wizyty w ZUS


Jak działa system e-wizyt w ZUS?

System e-wizyt oferuje możliwość umówienia się na spotkanie w kilku obszarach tematycznych.

Aby można było odwiedzić ZUS online, wystarczy komputer lub smartfon z kamerką i mikrofonem

Można porozmawiać z ekspertami o sprawach związanych m.in. z emeryturami i rentami, prowadzeniem firmy, wypłatą zasiłków, a także uzyskać informacje o zasadach korzystania z tzw. tarczy antykryzysowej.

Na takim spotkaniu istnieje również możliwość potwierdzenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Jak zarezerwować e-wizytę w ZUS?

E-wizytę można zarezerwować za pośrednictwem strony internetowej www.zus.pl/e-wizyta. Aby można było odwiedzić ZUS online, wystarczy komputer lub smartfon z kamerką i mikrofonem.

W przypadku świadczeń międzynarodowych należy wybrać temat wideorozmowy „Emerytury i renty międzynarodowe”.

W lutym ZUS uruchomił e-wizyty w języku migowym PJM w sprawie zasiłków oraz emerytur i rent. E-wizytę mogą również zarezerwować osoby niewidzące i niedowidzące – na stronie e-wizyt zastosowano kolory i kontrast zgodne ze standardami dostępności WCAG 2.0.

System e-wizyt oferuje możliwość umówienia się na spotkanie w kilku obszarach tematycznych

E-wizyty odbywają się od poniedziałku do piątku między 9:00, a 14:00. Szczegółowe informacje na temat e-wizyt znajdują się na stronie www.zus.pl.

Czytaj także: 14. emerytura w 2021 roku: kto i kiedy dostanie dodatkowe świadczenie? Prezydent podpisał ustawę

Źródło: Zakład Ubezpieczeń Społecznych / ZUS