Euro pod presją przed przemówieniem Draghiego

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.250x376Euro (EUR) spadło wczoraj do poziomu 1.2916 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Euro pozostaje pod presją w oczekiwaniu na dzisiejsze przemówienie szefa Europejskiego Banku Centralnego (ECB) na forum finansowym Eurofi w Mediolanie. Prezes ECB wypowie się na temat stanu gospodarki w Strefie Euro oraz opowie o nowych środkach stymulacyjnych, które mogą zostać użyte.

Dolar amerykański (USD) spadł dzisiaj w stosunku do jena japońskiego (JPY) do poziomu 107.00 po raz pierwszy od września 2008. „Zielony” kontynuuje swój trend „byka”, pomimo lepszej niż oczekiwano publikacji japońskiego indeksu BSI nastrojów w branży przemysłowej. Dzisiaj w USA zostanie ogłoszona liczba podań o zasiłek dla bezrobotnych.

Akcje

Akcje europejskie zyskały na wartości, ponieważ inwestorzy poszukują bardziej ryzykownych aktywów. Indeks Germany 30 (DAX) utrzymuje poziom 9730, France 40 (CAC) spadł do poziomu 4471, a notowania EU Stocks 50 (ESX) spadły do poziomu 3258.

Towary

Złoto (XAU) spadło wczoraj do swojego nowego trzymiesięcznego minimum na poziomie 1240, w oczekiwaniu na wypowiedź Obamy na temat Państwa Islamskiego.

Para dnia i Opcje FX

Dolar nowozelandzki (NZD) spadł do swojego siedmiomiesięcznego minimum na poziomie 0.8186 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), ponieważ Bank Rezerw Nowej Zelandii (RBNZ) zapowiedział utrzymanie poziomu stóp procentowych na niezmienionym poziomie przez dłuższy czas, co pozwoliło obniżyć prognozowaną inflację i utrzymać kurs nowozelandzkiej waluty na słabym poziomie.  Inwestorzy w opcje mogą rozważyć utworzenie strategii Back Spread Strategy z opcjami Puts na parze NZDUSD i zyskać, jeśli notowania pary utrzymają swój zniżkowy trend, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii. Strategię Back Spread Strategy z opcjami Puts można utworzyć sprzedając opcje at-the-money Puts przy jednoczesnym zakupie opcji out-of-the-money Puts w podwójnej ilości.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.