eSeminarium: Migracja danych i aplikacji w procesie transformacji IT – jak odnieść sukces na przykładzie migracji z Oracle

eSeminarium: Migracja danych i aplikacji w procesie transformacji IT – jak odnieść sukces na przykładzie migracji z Oracle
Źródło: Linux Polska
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Coraz więcej usług oferowanych jest w chmurze ‒ nietrudno przewidzieć, że za kilka lat wszystkie platformy obsługi klienta będą chmurowe. Wdrożenie innowacyjnych usług w modelu chmury, spełniających wymagania cyfrowych klientów, najczęściej pociąga za sobą również konieczność zmiany silnika bazodanowego, migracji baz danych czy zmiany technologii składowania danych, podkreślają eksperci Linux Polska.

Migracja usług i danych do chmury ujawniła jednak brak elastyczności rozwiązań bazodanowych typu legacy (np. Oracle). Ich użytkownicy często wskazują na problemy takie jak np. niedopasowanie bazy danych do wybranej strategii cloud i blokada w rozwoju firmy, czy brak możliwości wyboru dostawcy i optymalnego modelu licencyjnego.

Wymienione czynniki spowodowały wzrost zainteresowania technologią PostgreSQL. Trend ten potwierdzają ostatnie rankingi DB-Engines, wskazując na systematyczny spadek popularności dotychczas wiodących systemów DBMS m.in. Oracle. W przeciwieństwie do swych rywali PostgreSQL stale się rozwija i rośnie szybciej niż rynek.

Jak więc postępować w przypadku, kiedy na drodze transformacji IT stoi konieczność zmiany silnika bazodanowego i migracji kluczowych danych oraz aplikacji do PostgreSQL? Czy zarządzany PostgreSQL as a Service od dostawcy chmury publicznej to jedyne dostępne rozwiązanie?

Wspomniana migracja wiąże się z koniecznością przeprowadzenia zmian w całym procesie tworzenia i dostarczania aplikacji. Obejmują one szereg aspektów, począwszy od programowania i przepisania kodu, poprzez wyposażenie deweloperów w zupełnie nowe kompetencje, kończąc na zmianie kultury organizacyjnej, czego dostawca chmury za nas nie wykona.

Linux Polska i EDB zapraszają na eSeminarium, podczas którego eksperci zaprezentują metodyki przeprowadzenia transformacji cyfrowej w sytuacjach, kiedy konieczna jest zmiana silnika bazodanowego i technologii składowania danych. Uczestnicy poznają możliwe scenariusze poparte realnymi przykładami.

Pokazane zostaną również sposoby na uproszczenie migracji z Oracle do PostgreSQL z użyciem dostępnych na rynku narzędzi. Omawiane będą narzędzia EnterpriseDB, które rozszerzają funkcjonalności PostgreSQL, ułatwiając migrację i umożliwiając płynną kontynuację rozwoju systemów i aplikacji.

Agenda:

  1. Kiedy warto rozważyć zmianę silnika bazodanowego i jak ocenić potencjalne ryzyko ‒ migracja do chmury, transformacja IT, redukcja kosztów.
  2. Możliwe scenariusze migracji systemów bazodanowych kluczowych danych i aplikacji do PostgreSQL: szanse i zagrożenia.
  3. Sprawdzone metodyki migracji systemów bazodanowych do PostgreSQL poparte przykładami.
  4. PostgreSQL w chmurze ‒ dlaczego warto wybrać rozwiązania EnterpriseDB.
  5. Narzędzia ułatwiające proces migracji baz danych do PostgreSQL.

Serdecznie zapraszamy!

eSeminarium jest bezpłatne, odbędzie się w formule online, na żywo, w dniu 29 marca 2022 roku w godzinach 12.00-13.00. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja na stronie organizatora.

Zarejestruj się

Źródło: Linux Polska


Misją Linux Polska jest wspieranie klientów w pokonywaniu barier technologicznych i transformacji IT w oparciu o technologie open source. Firma koncentruje się na innowacyjności, rozwoju kompetencji własnych oraz transferze wiedzy do zespołów klienta.

Obszary specjalizacji to m.in.: migracja do open source, konteneryzacja aplikacji, hybrid cloud, DevOps, bazy danych, middleware, automatyzacja, monitoring IT i bezpieczeństwo (SIEM). W zakresie aktywności spółki znajdują się usługi konsultingowe, wdrożeniowe i utrzymaniowe, czy projektowanie architektur.

Portfolio klientów firmy stanowią największe polskie przedsiębiorstwa i instytucje publiczne:

Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Sprawiedliwości, UKNF, BGK, ZUS, ARiMR, PZU, Warta, mBank, Orange. Z usług inżynierskich Linux Polska korzystają przedsiębiorstwa z takich krajów jak np.: Szwajcaria, Szwecja, Niemcy, Włochy, Węgry, Zjednoczone Emiraty Arabskie, czy Katar.

Źródło: aleBank.pl