ESBANK Bank Spółdzielczy z nową strategią

ESBANK Bank Spółdzielczy z nową strategią
Prezentacja nowej strategii ESBANKU Fot. Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Działanie z ludźmi i dla ludzi, społeczna odpowiedzialność biznesu, a także stabilny rozwój, efektywność oraz wdrażanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych w oparciu o współpracę w ramach Spółdzielczej Grupy Bankowej. To słowa klucze nowej strategii ESBANKU Banku Spółdzielczego na najbliższe 3 lata.

Nowym założeniom strategii ESBANKU towarzyszy także zmiana komunikacyjna #ESBANK

Zapowiedź nowej strategii znalazła się w wydanym w kwietniu „Raporcie Rocznym 2018 Społeczna Odpowiedzialność Biznesu w ESBANKU Banku Spółdzielczym”, podsumowującym działalność banku w minionym roku. Ostatni rok zakończonej już perspektywy strategicznej 2016-2018 to zaangażowanie banku w budowanie kapitału społecznego w lokalnym środowisku, aktywne działania edukacyjne i ponad 70 wspartych oddolnych inicjatyw społecznych w ramach realizacji Strategii CSR. To także zadowalające wyniki. Rok 2018 bank zakończył na 4 lokacie w Spółdzielczej Grupie Bankowej pod względem sumy bilansowej – odnotowując zł rok do roku wzrost z ponad 712 do ponad 772 mln zł. Podobnie było z funduszami własnymi, które wzrosły 56,5 do 64,5 mln. Obok stabilnego wyniku finansowego na poziomie ok. 4 mln zł netto, a także spełnienia założeń takich jak zapewnienie trwałej rentowności, poprawa portfela kredytowego oraz odpowiedniego w stosunku do skali banku bezpieczeństwa procesów – to niewątpliwe powody do zadowolenia.

Przyszłość banku

Prezes zarządu Jacek Zacharewicz w liście inicjującym wspomniany raport roczny, osiągnięte w 2018 roku wyniki określa jako „potwierdzenie zaufania, jakim ESBANK Bank Spółdzielczy obdarzają klienci, lokalna społeczność, a także udziałowcy i kontrahenci”. O przyszłości banku mówi natomiast: „Przed nami nowa strategia na lata 2019-2021, nowe wyzwania i nowe cele. Ich realizację rozpoczynamy nie tylko z nową energią. Chcemy też, by na nowo wybrzmiała dziś nasza wizja i misja. Dlatego w odświeżonej, nowoczesnej i dynamicznej formie, jak na bankowość XXI wieku przystało – słowami „wspieramy ludzi stąd” deklarujemy te same ideały, które przyświecają nam już od 1925 roku. Bo dla nas bank to coś więcej niż tylko przelew czy prosty kredyt. Bo stawiamy na relacje. Bo niezmiennie chcemy być najbliższym, zaufanym doradcą naszych klientów i wspomagać rozwój naszych małych ojczyzn”.

Nowej strategii towarzyszy zmiana komunikacji

Wierność wartościom, na których zbudowano sektor polskich banków spółdzielczych, w połączeniu z nowoczesnym podejściem do prowadzeniu biznesu, podkreśla także doradca prezesa ds. strategii i rozwoju Marek Rząsowski: „W nowej perspektywie strategicznej chcemy postawić na zwinne i uproszczone procesy o wysokim poziomie bezpieczeństwa, które pozwolą naszym pracownikom  skupić się na tym, co w bankowości spółdzielczej jest najważniejsze. Dlatego w duchu ważnej dla naszego sektora idei współpracy, integrujemy się informatycznie ze Spółdzielczą Grupą Bankową. Siła Grupy to dla nas szansa na jeszcze szybszy, bo oparty na wspólnych inwestycjach, rozwój bankowych technologii i tym samym – wzrost konkurencyjności. Nowym założeniom naszej strategii towarzyszy także zmiana komunikacyjna. Odświeżyliśmy brzmienie misji i wizji, zmieniliśmy też hasło z „jesteśmy najbliżej” na „jesteśmy dla Ciebie”. Podkreślamy w ten sposób swoje nastawienie na relacje oraz nowe otwarcie na zmieniające się potrzeby współczesnego klienta banku”.

Okazją do podsumowania poprzedniej oraz do prezentacji celów na kolejną perspektywę strategiczną 2019-2021 była zorganizowana w kwietniu 2019 r. Radomsku Konferencja Firmowa ESBANKU Banku Spółdzielczego. Spotkaniu całej kadry banku towarzyszył dodatkowy element w postaci wyjątkowego występu artystycznego. Minirecital trzech tenorów z zespołu Tre Voci, z akompaniamentem Dariusza Tarczewskiego, który promował płytę „TRE Voci – with love”, nie był przypadkowy. Muzyczny projekt uzyskał bowiem wspólne wsparcie trzech Banków Spółdzielczych SGB, które w taki sposób urzeczywistniły ważną dla spółdzielców ideę współdziałania. Przedstawiciele Kujawsko-Dobrzyńskiego Banku Spółdzielczego z siedzibą we Włocławku oraz Poznańskiego Banku Spółdzielczego oklaskiwali artystów wspólnie z pracownikami ESBANKU Banku Spółdzielczego.

Więcej najnowszych wiadomości o ESBANKU Banku Spółdzielczym >>>

„Współpraca z ESBANKIEM jest dla Tre Voci niezwykle ważna nie tylko za względu na pomoc w wydaniu płyty, ale również czysto ludzkim. To niezwykłe, że zespół, który sam w sobie jest taką trochę „spółdzielnią artystyczną”, współpracuje z Bankiem Spółdzielczym, który tworzą wspaniali ludzie, otwarci na kulturę i świadomi tego, że aby ona powstawała na wysokim poziomie, potrzebne jest finansowe wsparcie” – mówi zespół Tre Voci, zapowiadając wydanie płyty na jesień tego roku.

Praktyczna realizacja idei współpracy, na której zbudowany został sektor bankowości spółdzielczej – to także założenie ESBANKU Banku Spółdzielczego na najbliższe lata zarówno w relacjach z Klientami, Udziałowcami, lokalną społecznością i Pracownikami, jak i w ramach zrzeszenia SGB oraz IPS SGB.

Źródło: ESBANK Bank Spółdzielczy