ERV o podróżach służbowych

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

podroz.tablet.01.250x167ERV przedstawia rady dla osób podróżujących w interesach. Ubezpieczyciel radzi, aby zawsze pamiętać m.in. o sprawdzeniu ważności paszportu i wizy, wykonaniu odpowiednich szczepienia i zabraniu ze sobą przyjmowanych leków oraz kart kredytowych i niewielkiej ilości gotówki. Podkreśla również, że niezbędne jest posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia.

„Odpowiednio dobrana polisa ubezpieczeniowa zabezpiecza przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń. Polisa jest gwarancją bezpiecznego podróżowania w każdym miejscu i w każdym czasie” – mówi Beata Kalitowska, dyrektor zarządzająca ERV w Polsce.

Na rynku dostępne są różne warianty ubezpieczeń od krótkoterminowych po roczne, jak i te dopasowywane ściśle do potrzeb i oczekiwań przedsiębiorców, tzw. Corporate Travel Insurance. Podstawowe produkty zawierają ubezpieczenie kosztów leczenia (KL), następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) oraz ubezpieczenie bagażu. Każdy pakiet można rozszerzyć o dodatkowe ryzyka. Choć polskie prawo nie nakłada obowiązku ubezpieczenia pracownika w podróży służbowej, pracodawca odpowiada za niego, co oznacza konieczność zwrotu kosztów związanych z wykonywaniem obowiązków zawodowych.

Źródło: PIU