ERGO Hestia z nowym rozwiązaniem do sprzedaży ubezpieczeń dla firm

ERGO Hestia z nowym rozwiązaniem  do sprzedaży ubezpieczeń dla firm
Fot. ERGO Hestia
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
ERGO Hestia przedstawiła agentom nowe rozwiązanie do sprzedaży ubezpieczeń dla firm. ERGO Biznes pozwoli pośrednikom z większą swobodą sprzedawać produkty przeznaczone dla przedsiębiorstw – zarówno małych, jak i dużych. Skorzystają na tym wszyscy – agenci zyskają większą samodzielność, a klienci lepszy dostęp do ubezpieczeń i znacznie szybszy czas obsługi. Rozwiązanie korzysta z najlepszych praktyk zapoczątkowanych przez system sprzedażowy iHestia oraz 30-letniego doświadczenia sopockiego ubezpieczyciela w sprzedaży ubezpieczeń korporacyjnych.

Premiera ERGO Biznes odbyła się w poniedziałek 11 października 2021 roku w Parku Hestii w Sopocie. Dzięki nowemu rozwiązaniu, agenci otrzymują dużo lepszy i bardziej intuicyjny dostęp do produktów ubezpieczeniowych przeznaczonych dla firm. ERGO Hestia rozpoczęła już wdrażanie systemu, a zakończy je za kilka miesięcy.

ERGO Biznes przynosi tak duże zmiany w ubezpieczeniach dla firm, jak wcześniej iHestia, która jako system zrewolucjonizowała sprzedaż i obsługę produktów detalicznych.

– podkreśla Bartosz Zwoliński, Dyrektor ds. Ubezpieczeń Małych i Średnich Przedsiębiorstw w ERGO Hestii.  Ograniczeniem w sprzedaży ubezpieczeń korporacyjnych była ich złożoność. W ERGO Biznes udało nam się zaprezentować te produkty w prosty i przejrzysty sposób – dodaje.

ERGO Biznes to 33 produkty dla firm oraz blisko 600 klauzul

ERGO Biznes powstał na bazie nowoczesnych rozwiązań wspierających agenta w ocenie i taryfikacji ryzyka, a także przygotowaniu ofert i obsłudze polis. ERGO Biznes to 33 produkty dla firm oraz blisko 600 klauzul, które umożliwiają pośrednikowi samodzielne przygotowanie polisy. Wśród produktów pojawiają się dodatkowo ubezpieczenia ryzyk cybernetycznych Cyber M oraz Cyber XL, ubezpieczenia instalacji fotowoltaicznych odpowiadające rosnącemu rynkowi OZE, jak i dopaso­wane do dzisiejszych realiów ubezpie­czenie mienia, elektroniki czy całkowicie zrewolucjonizowany obszar ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej.

Kwestie bezpieczeństwa agenta i klienta

– Przy tworzeniu tego rodzaju systemu bardzo dużo uwagi poświęciliśmy kwestii bezpieczeństwa agenta i klienta. Większe upraw­nienia zawsze wiążą się z większą odpo­wiedzialnością – podkreśla Jakub Golko, Zastępca Dyrektora ds. Ubezpieczeń Małych i Średnich Przedsiębiorstw w ERGO Hestii. – Dlatego proces powstawania ERGO Biznes odbywał się w konsultacji z agentami, underwriterami, regionalnymi menedżerami sprzedaży. Dzięki tym rozmowom znaleźli­śmy złoty środek, dając agentom z jednej strony możliwość rozwoju na rynku ubezpieczeń korporacyjnych, a z drugiej – oferując odpowiednią wiedzę i technolo­gię pozwalającą na odpowiedzialną ocenę ryzyka.

Czytaj także: Ergo Hestia: natychmiastowe rozliczenia z klientami dzięki technologii blockchain >>>

Razem z ERGO Biznes swoisty ekosystem tworzą jeszcze dwa wdrożenia sopockiego ubezpieczyciela: szkoleniowy Program Certyfikacji Sieci Agencyjnej oraz motywacyjny Program Statusowy w iPunkcie, którego premiera jeszcze przed nami.

ERGO Biznes daje agentom możliwość dotarcia do nowej grupy klientów. Liczba małych i średnich przedsiębiorstw przekracza w Polsce 2 mln. Odpo­wiadają one za blisko 50% polskiego PKB. To grupa, do której agent może znacznie skuteczniej trafić za pomocą nowego rozwiązania ERGO Hestii.

Źródło: Ergo Hestia